Vai Hamiltons pametīs ‘Mercedes”? “Ferrari” bosam bijušas sarunas ar seškārtējo F1 čempionu

Pievienot komentāru
Vai Hamiltons pametīs ‘Mercedes”? “Ferrari” bosam bijušas sarunas ar seškārtējo F1 čempionu
XPB IMAGES / SCANPIX

F1 komanda “Ferrari” ceturtdien apstiprināja, ka tā uzsākusi sarunas ar seškārtējo pasaules čempionu Luisu Hamiltonu.

Britu mediji ziņo, ka “Ferrari” izpilddirektors Luiss Kerijs Kamileri, tiekoties ar preses pārstāvjiem norādījis, ka vienības valdes loceklis Džons Elkans ir runājis ar Hamiltonu.

“Esam pagodināti, ka tāda līmeņa braucēji kā Hamiltons vēlas būt mūsu komandā, tomēr nevēlos steigties ar apgalvojumiem,” norādīja Kamileri, kurš uzsvēra, ka abas puses tikušās kādā publiskā pasākumā.

Hamiltons, kurš ir 34 gadus vecs, “Mercedes” komandā pavisam noteikti brauks vēl līdz nākamās sezonas beigām, kurā viņam ir iespēja izcīnīt savu septīto titulu karjerā, kas būtu F1 rekorda atkārtojums.

Patlaban “Ferrari” komandā brauc talantīgais Šarls Leklērs no Monako un Sebastjans Fetels no Vācijas, kuram nākamgad beidzas līgums ar Itālijas autobūves milzi. “Ferrari” F1 titulu nav izcīnījusi jau kopš 2007.gada, bet šosezon komanda nespēja izrādīt pretestību nedz Valteri Botasam, nedz Hamiltonam, kā rezultātā Leklērs izcīnīja tikai divas uzvaras, kamēr Fetelam viena.

Tāpat “Ferrari” kļuva par pirmo no desmit komandām, kas atklājusi sava jaunā bolīda prezentācijas laiku – 11.februāris. Nedēļu pēc šī datuma Barselonas trasē sāksies pirmie pirms sezonas testi, savukārt no 26. līdz 28.februārim braucēji jaunās mašīnas iemēģinās jau otrajos testa braucienos.

“Mašīna būs gatava jau ļoti agri. Domāju, ka būsim pirmie, kas izmēģinās jaunos bolīdus,” teica “Ferrari” direktors Matija Binoto. “Automašīnu tik ātri prezentēsim tāpēc, ka pirms došanās uz Barselonu mums vēl ir jāveic homologācija.”

2020.gada sezonas starts paredzēts 15.martā Austrālijā.

Hamiltons šosezon uzvarēja 11 no 21 posma, četri panākumi bija Botasam, trīs Maksam Verstapenam, divreiz finiša līniju pirmais šķērsoja Leklērs, bet vienu reizi – Fetels. Pa 11 uzvarām Hamiltons izcīnīja arī 2014. un 2018.gadā.

“Mercedes” komanda kļuvusi par pirmo vienību, kas sešus gadus pēc kārtas uzvarējusi Konstruktoru kausā un tikusi pie titula individuālajā ieskaitē.