Komentāri
Vācu sporta medijs: ir atrasts leģendārā F1 vadītāja Eklstouna aizstājējs
Foto: EPA/LETA

Pirmās formulas (F1) aprindās labi zināmais Ross Brauns kļūs par jauno F1 vadītāju, stājoties ilggadējā šo sacensību rīkotāja Bērnija Eklstouna vietā, vēsta Vācijas izdevums Auto Bild.

Eklstouns septembra sākumā sev piederošo F1 par 4,4 miljardiem dolāru (3,8 miljardiem eiro) pārdeva ASV mediju uzņēmumam Liberty Media. Līdz šim ar sacensību pārvaldīšanu nodarbojās Eklstounam piederošā CVC Capital Partners. Brauns popularitāti ieguva savulaik vadot komandas, kurās startēja leģendārais Mihaels Šūmahers, kurš izcīnīja septiņus F1 pasaules čempiona titulus. Brauns vadīja Benetton komandu, bet pēc tam bija Ferrari sporta direktors.

Ferrari komandu Brauns pameta 2006.gada izskaņā, bet F1 atgriezās pēc gada, lai strādātu Honda komandā, kura 2009.gadā pārtapa pār Brawn GP, sagādājot britam Džensonam Batonam pirmo un līdz šim vienīgo pasaules čempiona titulu. Brawn GP pēcāk pārņēma Mercedes, bet Brauns šo vienību pameta 2013.gadā.

Iepriekš tika ziņots, ka Eklstouns paliks F1 izpilddirektora amatā, taču tagad tiek vēstīts, ka Brauns jau ir noslēdzis vienošanos ar Liberty Media un pārņems F1 vadību. Brauna kā F1 vadītāja kandidatūrai piekritusi arī Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA).F1 pārdošanas process tiks pabeigts nākamajā gadā, kad to apstiprinās regulatori, Liberty Media un FIA.

Lasi vēl