Turpmāk Biķerniekos auto un moči riepas svilinās uz jauna asfalta

Pievienot komentāru
Turpmāk Biķerniekos auto un moči riepas svilinās uz jauna asfalta
Foto: DZINTARA APLIS

Šo svētdien, 16. augustā, vēsturisko automašīnu sacensību Dzintara Aplis laikā, tiks atklāta Biķernieku kompleksās sporta bāzes (BKSB) atjaunotā autotrase. Svinīgajā atklāšanas ceremonijā piedalīsies un simbolisko lentu pārgriezīs Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Biķernieku trases direktors Aivars Aksenoks un būvdarbu veicēja Binders rīkotājdirektors Aigars Sēja.

Svētdien notiks divi Dzintara Aplis sacensību braucieni, kuru starplaikā, plkst. 13:00, paredzēta svinīgā trases atklāšana, kas norisināsies leģendām apvītajā līkumā Elkonis. Atklāšanas pasākumā paredzēta dalībnieku parāde, oficiālās uzrunas, dalībnieku kopbilde, kā arī svinīgā lentas pārgriešana.

Latvijas Antīko automobiļu kluba rīkotās sacensības Dzintara Aplis šogad norisināsies jau trešo gadu, un tajā paredzētas piecas ieskaites klases – VAZ 1300, VAZ 1600, Volga, kā arī Formula Easter un Formula Mondial. Sacensību 5. posmam Rīgas Motormuzeja Kauss šogad ir tas gods būt pirmajām autošosejas sacensībām, kas norisināsies pēc vērienīgajiem atjaunošanas darbiem, kādus Biķernieku trase nebija pieredzējusi kopš tās atklāšanas 1966. gadā – pirmo reizi atjaunots trases asfaltbetona segums (750 metrus garā posmā no starta finiša taisnes sākuma līdz otrā līkuma izejai), izvietotas jaunas trases apmales, kā arī Starptautiskās automobiļu federācijas (FIA) prasībām atbilstošs trases drošības nožogojums.

FOTO: Dzintara Aplis 2014

BKSB vēsture sniedzas teju pusgadsimta senā pagātnē, kad ar mototrases atklāšanu 1966. gadā aizsākās nebeidzamais ceļojums ātruma pasaulē. Gadu desmitu gaitā moto un auto šosejas sacensībām ir pievienojušies ne tikai dažādi tehniskie sporta veidi kā spīdvejs, drifts, motobols, dragreiss, kartings, bet arī vairāki tautas sporta veidi – skriešana, slēpošana, nūjošana un velobraukšana, padarot Latvijas galvaspilsētas centrā izvietoto trasi par plašai sabiedrības daļai nozīmīgu aktīvās atpūtas norises vietu.

”Pārņemot Biķernieku komplekso sporta bāzi, CSDD primārais uzdevums bija paglābt trasi no bojāejas, veikt neatliekamos darbus sportistu un skatītāju drošībai, lai trasē varētu notikt jebkādas sacensības. Ir liels prieks, ka šajā laikā ir izdevies sakārtot vidi un infrastruktūru, kā arī nodrošināt nepieciešamo aprīkojumu un ērtības, lai nupat rekonstruētajā Biķernieku trasē, atkal varētu redzēt mūsu labākos autosportistus. Izmantojot izdevību, vēlu visiem sportistiem veiksmīgas un aizraujošas sacensības, kā arī skatītājiem lielisku atpūtu Biķernieku trasē!” – uz Biķerniekiem aicina trases direktors Aivars Aksenoks.

Nozīmīga loma atklāšanas pasākumā atvēlēta tiem apmeklētājiem, kuri vērot Dzintara Aplis sacensības būs ieradušies ar kādu no tautas sporta pārvietošanās līdzekļiem – velosipēdu, skrituļslidām, skrejriteni, skrituļdēli vai citu. Līdz ar svinīgo lentes pārgriešanu un oficiālo trases atklāšanas brīdi, visi klātesošie saņems starta signālu un varēs izbraukt auto trasē, simbolizējot, ka Biķernieku trase pieejama ne tikai motorizētam transportam, bet arī tautas sporta veidu piekritējiem.

”Pēdējo gadu laikā esam mērķtiecīgi strādājuši, lai Biķernieku trasi padarītu pieejamu arvien plašākam cilvēku skaitam, tamdēļ ir liels gandarījums, ka iedzīvotāji labprāt to izmanto, sarīkojot trasē gan velo, gan skriešanas treniņus. Biķernieku trase pierāda, ka tehniskie un tautas sporta veidi spēj veiksmīgi sadzīvot viens otram līdzās. Lai padarītu trases atklāšanu par svētkiem arī tautas sporta piekritējiem, aicinām sacensību apmeklētājus uz Biķerniekiem doties ar kādu no braucamajiem, un svinīgā atklāšanas pasākuma laikā pašiem doties trasē un apskatīt to no autosportistu redzespunkta!” iedrošina Biķernieku trases direktora vietnieks Normunds Lagzdiņš.

Atgādināsim, ka skatītājiem, kuri Biķernieku trasē būs ieradušies ar kādu no tautas sporta braucamajiem, ieeja būs bez maksas. Savukārt pārējiem skatītājiem jārēķinās, ka ieejas biļete uz Dzintara aplis 5. posmu Rīgas Motormuzeja Kauss maksās 3 eiro. Biļetes varēs iegādāties pie ieejas trasē (pie 3. un 8. vārtiem), un, ierodoties Biķernieku trasē, skatītāji saņems arī sacensību dienas programmu. Apmeklētāji varēs ne vien vērot vēsturisko automašīnu traukšanos pa atjaunoto trasi, bet arī apmeklēt dalībnieku parku, kur iespējami tuvu aplūkot sporta tehniku un satikt autosportistus.

Lai līdzi paņemtais velosipēds vai cits pārvietošanās līdzeklis nepagrūtinātu sacensību vērošanu, Biķernieku trases teritorijā būs izveidota arī īpaša apsargājama velonovietne, kurā droši atstāt savu pārvietošanās līdzekli.