Tikai vienreiz gadā! Tuvojas drifta sacensības Biķernieku trases ”Raganas Katlā”

0 Komentāru
Tikai vienreiz gadā! Tuvojas drifta sacensības Biķernieku trases ”Raganas Katlā”

Jau 1.septembrī notiks FIA NEZ (Ziemeļeiropas Zonas) un Baltijas drifta čempionāta noslēdzošie  – 3.posmi, kā arī Betsafe Latvijas drifta kausa 5.posms. Savukārt 2.septembrī spēkus Raganas katlā izmēģinās Betsafe Latvijas drifta kausa street klase.

Šī Biķernieku trases daļa izceļas ar pamatīgām reljefa maiņām, nepārskatāmiem līkumiem un mazām drošības zonām, padarot to par neaizmirstamu piedzīvojumu gan braucējiem, gan skatītājiem. Zinot pilotu līmeni, un to, ka šīs šogad nav pirmās sacensības, tās noteikti paliks atmiņā ar iespaidīgu sniegumu.

Pēc diviem posmiem Baltijas drifta līderis ir Ēriks Ulass ar 194 punktiem, viņam ļoti tuvu seko Igaunijas brauciens Harold Valdma ar 181 punktu, bet 3. vietā ir Ingus Jēkabsons ar 149 punktiem, kaut gan tur pat aiz Ingusa ir vēl pieci Igaunijas braucēji, tāpēc cīņa par to, kurš uzvarēs būs ļoti sīva – līdz pēdējiem tandēmiem. FIA NEZ drifta čempionātā situācija ir mazliet citādāka, tur pēc diviem posmiem līderis ir Mihkels Normans Tults ar 174 punktiem, kam seko vēl vairāki Igaunijas braucēji, bet tuvākais drifteris no Latvijas par cīņu uz goda pjedestālu NEZ drift ir Ingus – ar 112 punktiem.

Tikmēr Latvijas drifta kausā šis būs pirmspēdējais posms, jo noslēgums būs Oktobrī. Proam klasē cīņa ir ļoti sīva, starp pirmajiem 7 ,pašlaik kopvērtējumā dominē uzvārds Bērziņš, 5 braucēji ar šo uzvārdu ir top7, interesanti, bet fakts, pirmais pašlaik ir Edmunds Bērziņš ar 342 punktiem, kam seko Jānis Bērziņš ar 340 punktiem, bet 3.vietā ir Intis Bērziņš ar 312,5 punktiem.

Tikpat sīvas cīņas notiek arī street klasē, kam Raganas katls būs īsts pārbaudījums, trase ir īsa, tehniska, un prasa uzdrīkstēšanos. LAF drifta komisija ilgi lēma vai street klasei šeit jānotiek posmam, bet braucēji izteicās, ka tomēr viņi grib aizvadīt posmu katlos, kaut trase nav pietiekoši gara, drošības dēļ, tās īsums tiek pielāgots street klasei. Street sacensības tiks aizvadītas svētdienā, 2.septembrī. Street klasē pirmo vietu ieņem Dāvis Mangalis ar 331 punktu, bet viņam seko Ansis Andersons un Matīss Krēsliņš.

Raganas katls piesaista braucējus un skatītājus ar savu specifiku, driftu nevērojam no tribīnēm, bet no trasē esošajiem kalniņiem, arī ieeja Raganas katlā ir no citas puses Biķerniekos, no dalībnieku parka nav iespējams redzēt trasi, tāpēc visi braucēji, mehāniķi, skatītāji satiekas vienuviet, iekšpus raganas katlam, lai kopā baudītu sacensības. Raganas katlā abas dienas būs atvērtais dalībnieku parks, kuru noteikti, jums izdosies apmeklēt, jo savādāk nebūs nemaz iespējas nokļūt līdz sacensību norisei.

No trases malās esošajiem kalniņiem ir iespējams pārredzēt teju visu trasi. Arī šogad tiks izvietots video ekrāns skatītājiem trases pārredzēšanai. Papildus šī ir tā reize, kad organizatori aicina droši ņemt līdzi savus krēslus, pufus u.t.t. no mājām, lai ar komfortu baudītu driftu Raganas katlā. 1.septembrī skatītāju zonā bezmaksas darbosies bērnu atpūtas laukumiņš ar atrakciju no 1188 uzziņu dienesta.

Apsveicot visus skolēnus ar skolas gaitu uzsākšanu, organizatori dāvina visiem bērniem līdz 16 g.v.(neieskaitot) ieeju bez maksas sacensībās! Biļetes ir pieejamas gan iepriekš pārdošana- www.bilesuserviss.lv, gan Circle K, kur pašlaik tās maksā 10 EUR pieaugušajiem līdz 24.08.2018, pēc tam tās maksās dārgāk. Biļetes ietver gan dalībnieku parku, gan skatītāju zonas, gan iespēju iziet ārā un iekšā no sacensībām.
0 Komentāru