Komentāri
Tikai 16 gadus vecais soms Rovanpere izcīna Latvijas čempiona titulu rallijā
Foto: LETA

Talantīgais somu autobraucējs Kalle Rovanpere svētdien pārliecinoši triumfēja rallijā Latvija, kas bija Latvijas čempionāta pēdējais posms, nodrošinot arī uzvaru sezonas kopvērtējumā.

Tikai 16 gadus vecais somu talants uzvarēja prestižākās LRČ1 klases ieskaitē, kamēr par LRČ2 klases Latvijas čempioniem kļuva Mārtiņš Svilis ar stūrmani Ivo Pūķi. Rovanpere, startējot ar Škoda Fabia R5 mašīnu, svētdien rallija Latvija otrajā dienā pārliecinoši uzvarēja visos piecos “dopos”, sacensību noslēgumā par minūti un 22,82 sekundēm pārspējot ar Latvijas licenci startējošo krievu rallistu Nikolaju Grjazinu, kurš arī brauc ar tādas pat markas spēkratu.

Savukārt trešais palika latvietis Jānis Vorobjovs ar stūrmani Arturu Žeibi, kuri šajā posmā startēja ar Mitsubishi Mirage braucamo, no otrās vietas atpaliekot par nepilnām piecām sekundēm. Zīmīgi, ka svētdien Vorobjovs visos ātrumposmos uzrādīja otro labāko laiku, tomēr apsteigt kopvērtējumā Grjazinu viņam neizdevās.

Tikmēr ceturto vietu izcīnīja Sviļa pilotētā ekipāža (Mitsubishi Lancer Evo X), kas Rovanperem zaudēja jau trīs minūtes un 11,47 sekundes, taču bija labākā LRČ2 klasē, nodrošinot arī valsts čempionu titulu. Svilis savā klasē tuvāko sekotāju Sergeju Remeņņiku no Krievijas (Mitsubishi Lancer Evo X) apsteidza par gandrīz pusotru minūti.

Pēc pirmās dienas Rovanpere tuvāko sekotāju Grjazinu apsteidza vien par 2,11 sekundēm. Soma pārsvars bija lielāks, taču sporta kompleksā 333 veikto divu “dopu” rezultātus organizatori anulēja, līdz ar to konkurenti nedaudz pietuvojās Rovanperem. Šāds lēmums tika pieņemts, jo bija konstatētas laika ņemšanas iekārtu tehniskas problēmas.

Rovanpere šajās sacensībās dominēja, jo uzvarēja 10 no 12 ātrumposmiem, bet vēl pa panākumam guva Grjazins un Vorobjovs. Savā dzimtenē Rovanpere vēl nevar piedalīties rallija sacensībās, taču, saņemot Latvijas licenci, viņš var startēt šejienes sacīkstēs.

Lasi vēl