Komentāri
Tehniskas problēmas liedz Jānim Baumanim cīnīties par vietu Turcijas posma pusfinālā
Foto: facebook.com/janisbaumanisrx/

Svētdien Turcijā, Stambulas F-1 trasē noslēdzās FIA pasaules rallijkrosa čempionāta vienpadsmitais posms, kurā ar Supercar klases automobili startēja arī latviešu rallijkrosists Jānis Baumanis.

Jānim šīs bija jau trešās sacensības Team Peugeot-Hansen komandas jauno talantu attīstības programmas Team Hansen Talent Development ietvaros, tomēr mašīnas tehnisku problēmu dēļ tās jau no paša sākuma izvērtās pagalam neveiksmīgas. Pēc sestdien aizvadītajiem diviem kvalifikācijas braucieniem Jānis atradās kopvērtējuma 12.vietā un tādējādi pretendēja uz vietu Turcijas posma pusfinālā, taču svētdien jau no paša rīta bija skaidrs, ka diena būs smaga un uz pusfinālu var cerēt tikai ļoti labvēlīgas apstākļu sakritības gadījumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jāņa mašīnai atkal piemeklēja turbīnas defekts, līdz kura novēršanai drošības apsvērumu dēļ nebija iespējams braukt un nācās izlaist svētdienas rīta treniņbraucienus. Līdz trešā kvalifikācijas brauciena startam Team Peugeot-Hansen komandas mehāniķi spēja problēmas daļēji novērst un Jānis varēja doties uz trešā kvalifikācijas brauciena startu.

Pēc trim braucieniem Jānis kopvērtējumā atradās 15.pozīcijā, tomēr punktu deficīts bija pavisam neliels un iespējas iegūt tiesības startēt pusfinālā – pavisam reālas. Tās gan sagrāva ceturtais kvalifikācijas brauciens, kurā pēc laba starta un ātriem pirmajiem apļiem Jāņa pilotētais Peugeot 208 WRX turbīnas defekta dēļ aizdegās un no turpmākām sacensībām nācās izstāties.

Eiropas čempionāta Super 1600 klases ieskaitē un pēc sešiem aizvadītiem posmiem Jānis ar 136 punktiem ir stabils līderis. Otrajā pozīcijā atrodas ungārs Kristiāns Žābo (110 punkti), bet trešais ir dānis Ulriks Linnemans. Viņa kontā – 104 punkti.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl