Komentāri
Tāls Meļķis: MotoGP klasē pjedestāla tīkotāju loks ir gana plašs – Markess, Pedrosa, Vinjaless, Rosi
Foto: AFP/SCANPIX

  Iespējams, nedaudz pārsteidzoši, tomēr pat pēc iepriekšējā posmā Ostinā izcīnītās 10.vietas, uz Francijas Grand Prix Lemānā joprojām kā līderis ierodas Valentino Rosi.

Tikai 2 punktus no viņa atpaliek komandas biedrs Maveriks Vinjaless, un vēl par 2 mazāk ir Markam Markesam. Moto2 klasē Franko Morbidelli ir 9 punktu pārsvars pār Tomasu Luti, un arī Moto3 situācija pirms sacīkstēm Lemānā ir identiska – Žoanam Miram ir 74, Romano Fenati 65 punkti.

Tāls Meļķis, Viasat Sport Baltic komentētājs:

”Lemānas trase mūs sagaida ar jaunu trases segumu un neparedzamiem laika apstākļiem. Pēc bālā snieguma Heresā, Rosi līderpozīcija ir tikai formāla – kopvērtējuma pirmais trijnieks ir četru punktu robežās, turklāt māju posms ir teicama motivācija, lai Johans Zarko tiktu pie sava pirmā pjedestāla Moto GP. Kā redzams pēc pirmajiem posmiem, pjedestāla tīkotāju loks ir gana plašs – Markess, Pedrosa, Vinjaless, Rosi… Moto2 par savu iepriekšējā posma neveiksmi centīsies reabilitēties Morbidelli, bet Moto3 klasē būs interesanti vērot esošo līderu cīņu ar Deniju Kentu, kurš sezonu sāka ka Moto2 braucējs.”

Aldis Putniņš, Viasat Sport Baltic komentētājs:

”Neskatoties uz to, ka mums ir Valentino Rosi, Marks Makess, Horhe Lorenco un Maveriks Vinjaless, šajā nedēļas nogalē Francijas GP sakarā mēs visvairāk locīsim divus citus uzvārdus. Vispirms jau mājnieks Johans Zarko, kurš ir satricinājis MotoGP pasauli ar sen neredzētu (vismaz kopš Markesa debijas) pārliecību, jaudu, ātrumu un nekaunību. Savā māju posmā Lemānā Zarko arī iepriekš ir bijis lielisks, tāpēc nebūtu pārspīlēts, ja beidzot skaļi runāsim par viņa izredzēm kāpt uz pjedestāla. Otrs vārds, kas būs visu motošosejas līdzjutēju prātos, ir Nikijs Heidens. Amerikānis ir cietis nopietnā satiksmes negadījumā Itālijā un šobrīd atrodas ļoti smagā stāvoklī. Bijušajam MotoGP čempionam joprojām ir daudz draugu un cienītāju arī starp esošajiem braucējiem un visi viņi būs vienoti atbalstā Heidenam. ‪#GoNicky.”

MotoGP Francijas Grand Prix kanālā Viasat Sport Baltic:

·     Svētdien, 21.maijā, 11:50 MotoGP Francijas GP. Moto3

·     Svētdien, 21.maijā, 13:15 MotoGP Francijas GP. Moto2

·     Svētdien, 21.maijā, 14:50 MotoGP Francijas GP. MotoGP

Lasi vēl