Tāls Meļķis: MotoGP klasē Markess demonstrē apskaužamu stabilitāti

Komentāri
Tāls Meļķis: MotoGP klasē Markess demonstrē apskaužamu stabilitāti
Foto: AFP/LETA

Pēc pirmajiem posmiem Katarā, Argentīnā un Teksasā, MotoGP atgriežas Eiropā ar Spānijas Lielās Balvas izcīņu. Pagājušajā gadā Heresas trasē Denijs Kents uzvarēja Moto3, Jonass Folgers Moto2 un Horhe Lorenco bija ātrākais MotoGP klasē.

Šogad pēc trim posmiem Breds Binders ir līderis Moto3, Sems Louss – Moto2, un divkārtējais pasaules čempions Markss Markess ir pārliecinošā vadībā MotoGP klasē.

Tāls Meļķis, Viasat Sport Baltic komentētājs:

”Lai arī sezonā aizvadīti jau trīs posmi, tieši Heresas sacīksti daudzi uzskata par “īsto” sezonas sākumu. Trase, kura lielākajai daļai čempionāta dfalībnieku ir labi pazīstama un kas nav mazsvarīgi, arī Michelin ir bagātīgs datu apjoms no savas kādreizējas esības MotoGP. Sezonu MotoGP klasē teicami uzsācis Markess, kas ne vien ir kopvērtējuma vadībā, bet arī demonstrē apskaužamu stabilitāti. Un tiesi šis aspekts nav Yamaha braucēju pāra Lorenco un Rosi stiprā puse. Katram pa vienam kritienam un paliels punktu deficīts. Ziņa par Lorenco pāreju uz Ducati šīs sezonas beigās dos vielu pamatīgām spekulācijam  par iespējamo braucēju rotāciju Yamaha, Ducati un Suzuki komandās. Moto2 klasē pirmais četrinieks ir punkta attālumā viens no otra, kas sola pamatīgu intrigu svētdienas sacīkstē. Moto3 mums ir trīs dažādi uzvarētāji pirmajās trīs sacīkstēs, bet neviens no viņiem nav kopvērtējuma vadībā. Līderis Breds Binders demonstrē stabilitāti, kura ir pilnīgā pretstatā impulsīvajai itāļu un spāņu brauceju taktikai.”

Aldis Putniņš, Viasat Sport Baltic komentētājs:

”MotoGP sezonas sākums bijis visai haotisks dēļ netipiskajām trasēm, apstākļiem un jaunajām Michelin riepām. Tomēr ar ceturto čempionāta posmu MotoGP atgriežas ‘mājās’ – Heresas trasē, kur veikti daudz testi un arī nav gaidāmi pārsteigumi riepu frontē. Tas nozīmē, ka sacīkstes liktenis tiks izšķirts braucēju savstarpējā cīņā un pretendentu loks uz pjedestālu šogad ir krietni plašāks nekā pāris iepriekšējos gados. Papildus tam ļoti interesanti būs pavērot, kā mainīsies Horhes Lorenco un Yamaha mijiedarbība pēc paziņojuma, ka spānis nākamajā sezonā pievienosies Ducati nometnei. Pats galvenais – vai tas ietekmēs cīņu par titulu?”

MotoGP Spānijas Grand Prix kanālā Viasat Sport Baltic:

Svētdien, 24.aprīlī

11:50 Spānijas GP. Moto3

13:10 Spānijas GP. Moto2

14:50 Spānijas GP. MotoGP

Lasi vēl