Talantīgais autosportists Nitišs nākamajā sezonā piedalīsies Eiropas čempionātā

0 Komentāru
Talantīgais autosportists Nitišs nākamajā sezonā piedalīsies Eiropas čempionātā
Autors: LETA

Latvijas autosportists Reinis Nitišs nākamajā sezonā nepiedalīsies pasaules rallijkrosa čempionātā, priekšroku dodot Eiropas meistarsacīkstēm. 

22 gadus vecais sportists, kurš pārstāv somu komandu “SET Promotion,” startēs prestižākajā ”SuperCar” klasē un aizvadīs visus piecus posmus. Latvietis braucienus aizvadīs ar “M-Sport” rūpnīcā būvēto “Ford Fiesta RX SuperCar” mašīnu.

”Savā braucēja karjerā man tikai vienu reizi “Olsbergs MSE” laikā bijusi salīdzinoši brīva starpsezona – kad nav jādomā par jaunu līgumu un ceļu, kādā turpināt savu karjeru. Arī šogad mēs ilgu laiku izskatījām daudz un dažādus variantus, ko darīt turpmāk. Katru reizi skaitīt visus ”par” un ”pret” ir ļoti, ļoti sarežģīts process, kas prasa nevienu vien nervu šūnu,” pauda Nitišs. “Izvērtējot 2018.gada plānus, man bija būtiski gan turpināt sacensties rallijkrosā, gan saglabāt vietu ”padokā”. Tāpat arī nodrošināt iespēju startēt Biķerniekos – savu fanu un atbalstītāju klātbūtnē. Svarīgi bija arī parūpēties par iespējami augstvērtīgu savu prasmju izkopšanu.”

“Par labu “SET Promotion” izlēmām, jo mums iepriekš izvērtusies veiksmīga sadarbība, turklāt, komandā kā konsultants darbojas pasaules rallija čempions Markuss Grēnhelms, kura padomi noteikti ļaus uzlabot manu sniegumu. Cik man zināms, vienībai šogad būs uzticētas vairākas automašīnas, kas startēs dažādās klasēs – lai gan noslodze būs liela, paļaujos uz komandas iepriekš demonstrēto profesionalitāti augstvērtīgi veikt visus pienākumus,” izteicās latvietis.

“Set Promotion” bāze atrodas Somijā, un, kā norādījis Nitišs, viņam tā būs iespēja tur gūt papildus zināšanas par auto uzbūvi un regulējumiem, kā arī komandas vadīšanu.
“Tikai laiks rādīs, vai šis bijis pareizais lēmums, bet vienu varu teikt droši – kedas uz vadža vēl neesmu gatavs kārt,” apņēmīgs bija Nitišs.

Nitišs iepriekšējā sezonā startēja pasaules čempionāta vienībā EKS, sacenšoties prestižākajā “SuperCar” klasē. Šajā vienībā brauca arī 2016.gada pasaules čempions Matīass Ēkstrems no Zviedrijas. Tomēr aizvadītajā gadā komandai neizdevās atkārtot iepriekšējos sasniegumus, turklāt arī latvietis kopvērtējumā palika 14.vietā.

0 Komentāru