Komentāri
Sporta arbitrāžas tiesa noraida Valentīno Rosi apelāciju
Foto: AFP/LETA

Starptautiskā Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) ceturtdien noraidīja leģendārā MotoGP itāliešu braucēja Valentīno Rosi apelāciju pirms šajā nedēļas nogalē Valensijā gaidāmā pasaules motošosejas čempionāta izšķirošā posma, kurā izšķirsies čempiona liktenis.

Kā zināms, iepriekšējā posmā, kas norisinājās Malaizijā, Movistar Yamaha komandas braucējs Rosi septītajā aplī izraisīja avāriju ar pašreizējo čempionu Marku Markesu no Itālijas, kādēļ spānim nācās izstāties no sacīkstēm. Savukārt Rosi finišēja trešajā pozīcijā.

Par izraisīto sadursmi sacensību direktori piešķīra Rosi trīs soda punktus. Tā kā itālietim jau bija viens soda punkts, kopā četri soda punkti nozīmē pēdējo starta vietu noslēdzošajā sezonas posmā Valensijā. Pirms čempionāta noslēdzošā posma kopvērtējuma līderim Rosi ir piecu punktu pārsvars pār komandas biedru Horhi Lorenso no Spānijas.

Pēc iepriekšējām sacensībām Rosi stāstīja, ka Markess izprovocējis kritienu un paveicis visu, lai par čempionu kļūtu Lorenso, tomēr šonedēļ Markesa pārstāvētā komanda Repsol Honda nāca klajā ar tehniskajiem datiem, kas pierādot, ka spānis piedzīvoja avāriju Rosi spēriena rezultātā.

Dati no Markesa motocikla rāda, ka, lai gan viņš mēģināja izvairīties no sadursmes ar Rosi, spēkrata bremžu svira saņēma triecienu, kādēļ nobloķējās priekšējais ritenis, kas bija iemesls avārijai. Uzskatām, ka šis spiediens bija Rosi spēriena rezultātā, pauda Repsol Honda viceprezidents Suhejs Nakamoto.

Rosi apelācijā CAS lūdza anulēt piešķirto sodu vai to samazināt no trim uz vienu soda punktu, tomēr ceturtdien tas noraidīts.

Kopvērtējumā pašlaik Rosi rēķinā ir 312 punkti, kas ļauj būt līderim, bet vien piecus punktus no viņa atpaliek komandas biedrs Horhe Lorenso, bet trešais ar 222 punktiem ir Markess, kurš jau ilgāku laiku zaudējis cerības uz titula aizstāvēšanu.

Rosi vēl joprojām cer tikt pie desmitā pasaules čempiona titula, bet pirmā kopš 2009. gada. Zīmīgi, ka viņš ir pašlaik vecākais MotoGP braucējs.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl