Šodien F1 Monako Grand Prix pēdējais treniņš un kvalifikācija

0 Komentāru
Šodien F1 Monako Grand Prix pēdējais treniņš un kvalifikācija
Foto: AFP/LETA

Mercedes pilots Niko Rosbergs uz Monako Grand Prix ir ieradies lieliskā garastāvoklī – iepriekšējā posmā Spānijā viņam beidzot izdevās pārspēt savu komandas biedru Luisu Hamiltonu un izcīnīt pirmo uzvaru šajā sezonā. Turklāt Monako ir viena no nedaudzajām trasēm, kur vācietim līdz šim bijuši labākie rezultāti kā Hamiltonam.

Niko Monako ielu trasē uzvarējis pēdējos divus gadus, kamēr divkārtējais pasaules čempions Hamiltons te nepārspēts bijis tikai vienu reizi 2008.gadā. Pēc nepārliecinošā snieguma Barselonā, daudz lielāku cīņu Mercedes formulām varētu izrādīt Ferrari piloti. Četrkārtējais pasaules čempions Sebastians Fetels domā, ka Spānijas GP ir izņēmums, un jau Monako Ferrari atkal būs tuvāk Rosbergam un Hamiltonam.

Abās ceturtdienas treniņbraucienu sesijās ātrākais bija pasaules čempions un čempionāta līderis Luiss Hamiltons. Pirmajā treniņā otrs labākais laiks bija 17 gadus vecajam Maksam Verstapenam, bet pēcpusdienā tuvākie sekotāji Hamiltonam bija Rosbergs un abi Ferrari piloti Fetels un Raikonens.

Aldis Putniņš, Viasat Sport Baltic komentētājs:

”Arī šajā sezonā vienā nedēļas nogalē notiek gan spilgtākais posms Formula 1 kalendārā – Monako GP, gan svarīgākais notikums Ziemeļamerikas formulu pasaulē – Indianapolisas 500 jūdžu brauciens, kas arī būs vērojams Viasat Sport Baltic TV kanālā. F1 bez Monako nav iedomājama un tieši tāpēc šī posma orgaizatori ir vienīgie, kas par iespēju rīkot sacīkstes šaurajās Karalistes ielās nemaksā ne centa. No tehniskā viedokļa trase ir ekstrēma un tāpēc šeit izmantotie regulējumi, jauninājumi un uzlabojumi aerodinamikā nebūs sastopami citās trasēs. Tradicionāli tiek uzsvērta arī kvalifikācijas nozīme, jo apdzīšanas iespējas ir niecīgas vai tādu nav, tomēr no otras puses tieši šeit ir vislielākā iespēja ieraudzīt drošības mašīnu (80% iespējamība), kas sacīkstes gar apgriezt ‘kājām gaisā’. Pērn uzvaru pēc viltīga manevra kvalifikācijā izcīnīja Niko Rosbergs, kurš uzvarēja arī iepriekšējo posmu Barselonā, tāpēc būs interesanti vērot, kā Luiss Hamiltons centīsies apiet visas pazīmes un atgriezties virsotnē.”

Monako Grand Prix kanālā VSB:

Sestdien, 23.maijā

11:55 F1 Monako GP 3.treniņbraucieni.

14:55 F1 Monako GP kvalifikācija.

Svētdien, 24.maijā

14:50 F1 Monako GP.

0 Komentāru