Slavenais Lēbs izcīna uzvaru pasaules rallijkrosa čempionāta posmā Biķerniekos

Pievienot komentāru
Slavenais Lēbs izcīna uzvaru pasaules rallijkrosa čempionāta posmā Biķerniekos
Foto: LETA

Uzvaru Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Biķernieku kompleksajā sporta bāzē notikušā pasaules čempionāta rallijkrosā posma finālā svētdien izcīnīja leģendārais franču pilots Sebastjans Lēbs.

Šī posma prestižākās klases SuperCar finālā Lēbs veica lielisku startu, izraujoties vadībā. Pirmajos apļos slavenā francūža pārsvars auga pārliecinoši, aiz sevis atstājot pasaules čempionāta kopvērtējuma līderi Matīasu Ēkstremu no Zviedrijas. Lēbam noslēgumā arī izdevās nosargāt līdera godu, viņam izcīnot pirmo uzvaru šajā sezonā. Tikmēr otrais bija Ēkstrems, kamēr uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena stājās vēl viens zviedru pilots Timijs Hansens.

FOTO: sacensību otrā diena

Šī Francijas sportistam ir pirmā sezona pasaules čempionātā rallijkrosā, tādējādi pirmo uzvaru karjerā viņš guvis tieši Latvijā. Tikmēr Latvijas braucēji Reinis Nitišs un Jānis Baumanis svētdien finālā iekļūt nespēja. Abiem latviešiem startējot vienā SuperCar klases pusfināla braucienā, Baumanis tā sākumā bija trešais, vienā no līkumiem uz īsu brīdi apdzenot arī Lēbu un izvirzoties otrajā pozīcijā, kamēr Nitišs bija peletona aizmugurē. Tiesa, jau pirmā apļa beigās Baumanis piedzīvoja avāriju, tāpēc viņam nācās izstāties. Pēc tautieša avārijas Nitišs izvirzījās ceturtajā vietā, bet “džokera” aplī viņš devās otrajā aplī.

FOTO: sacensību pirmā diena

Pēc atgriešanās pamattrasē Nitišs atradās piektajā pozīcijā, taču kāpināt tempu viņam neizdevās, līdz ar to šajā vietā viņš arī noslēdza savu pusfināla braucienu. Tikmēr par pirmā pusfināla brauciena uzvarētāju kļuva Lēbs. Pēc aizvadītā pusfināla izskanējusi informācija, ka Baumanim pēc vairākām kontaktcīņām ar konkurentiem radušās problēmas ar stūres iekārtu, kas arī pēcāk licis izstāties. Savukārt otrā pusfinālā uzvaru guva Ēkstrems.

Lasi vēl