Slavenais Alonso pēc šīs sezonas noslēgs savu F-1 karjeru

0 Komentāru
Slavenais Alonso pēc šīs sezonas noslēgs savu F-1 karjeru
Foto: REUTERS/SCANPIX

Slavenais spāņu autosportists Fernando Alonso pēc šīs sezonas noslēgs savu karjeru Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionātā.

Šādu informāciju izziņojusi viņa pārstāvētā “McLaren” vienība.

Pašlaik 37 gadus vecais Alonso savas karjeras laikā ir izcīnījis 32 uzvaras šo sacensību posmos un 97 reizes stājies uz goda pjedestāla, aizvadot 17 sezonas.

Alonso ir divkārtējs F-1 čempions, uzvaras kopvērtējumā izcīnot 2005.un 2006.gadā.

“Ikvienam dzīvē pienāk brīdi, kad jāveic pārmaiņas, tādēļ Alonso ir pieņēmis lēmumu pēc šīs sezonas beigt startēt Pirmās formulas čempionātā. Mēs cienām viņa izvēli,” teikts “McLaren” paziņojumā.

Debiju Pirmās formulas pasaules čempionātā viņš piedzīvoja 2001.gadā, pārstāvot “Minardi” vienību. Pēc tam viņš pārgāja uz “Renault”, ar ko divreiz triumfēja kopvērtējumā, tad vienu sezonu pavadīja “McLaren”, bet 2008.gadā viņš atgriezās “Renault”. 2010.gadā Alonso kļuva par “Ferrari” pilotu, bet 2015.gadā atgriezās “McLaren”, kuras sastāvā arī noslēgs savu karjeru F-1 čempionātā.

Šogad viņš sacensību kopvērtējumā atrodas devītajā vietā ar 44 punktiem 20 sportistu konkurencē, kamēr līderis ar 213 punktiem ir “Mercedes” britu pilots Lūiss Hamiltons.

0 Komentāru