2 komentāri
Skaista meitene starp ātriem džekiem! Intervija ar drosmīgo motosportisti
Foto: privātais arhīvs

Monta Dišlere-Kirilko ir vērā ņemama konkurente daudziem motosportistiem. Viņa ir pirmā meitene Baltijā, kura piedalījusies kvadriciklu sacensībās, Baltijas čempione kvadriciklu motokrosā, kā arī – savā debijā, vienās no fiziski smagākajām motosacīkstēm ”Enduropale du Touquet” Francijā, izcīnījusi augsto 5. vietu starp Eiropas ātrākajām dāmām, bet kopumā starp 350 motosportistiem viņa ieguva 157. vietu. Skaties.lv piedāvā interviju ar drosmīgo motosportisti!

Tev ģimenē visi ir saistīti ar motosportu, tāpēc laikam nav jābrīnās, ka 16 gadu vecumā Tu sāki ar to nodarboties. Ar kādām sajūtām atceries savus pirmos soļus motosportā?

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tieši tā, mans tētis motokrosā ir jau 30 gadus, tāpat visu savu mūžu motokrosa vidē esmu es un arī mani brāļi, mamma. Atceros, ka jau maziņa būdama ļoti gribēju braukt motokrosā, tobrīd ar blakusvāģi, jo tētis ar to brauca. Bet viņš laikam nebija pārliecināts par manu netipisko meitenes izvēli pievērsties motokrosam, tādēļ lika gaidīt līdz 16 gadiem un tikai tad deva man iespēju pirmo reizi startēt sacensībās ar kvadriciklu. Atceros, ka startā stājāmies kopā ar blakusvāģiem – bija bail, neziņa, kas būs jādara, baidījos, lai kāds neuzbrauc virsū. Bet jau pirmajās sacensībās izturēju visu braucienu un nonācu līdz finišam. Tā arī tētis saprata, ka mans nodoms uz motokrosu ir nopietns.

Vai izjūti gandarījumu, ka spēj veidot nopietnu konkurenci fiziski spēcīgiem puišiem un pat pārspēt viņus?

Protams, ka izjūtu gandarījumu. Tas pat ir daudz patīkamāk un par to tieši ir lielāks gandarījums nekā apdzīt sava dzimuma pārstāves, jo tomēr visiem ir stereotips, ka motokross ir džeku sporta veids. Puiši, tomēr fiziski arī ir vairāk piemēroti šim sportam, tāpēc tas, ka spēju viņus apdzīt, man sagādā vēl lielāku gandarījumu.

Pagājušogad Tu piepildīji vienu no saviem sapņiem – piedalījies vienās no fiziski smagākajām motosacīkstēm, kurās lieliski startēji. Kāpēc Tev bija šāds sapnis un vai ir doma vēlreiz to atkārtot?

Ir doma pēc pāris gadiem, iespējams, atgriezties Francijā un vēlreiz pamēģināt šīs sacensības, šoreiz jau tēmējot uz augstākām vietām, jo pieredze ir iegūta. Tās ir vienas no Eiropā populārākajām izturības sacensībām motokrosā. Tur startē ļoti daudz dalībnieku, arī Eiropas ātrākās meitenes. Tas man bija kā izaicinājums, vai vispār spēšu izturēt divas stundas un 30 minūtes smagā trasē bez apstājas. Man tas izdevās, bet labprāt savu sniegumu uzlabotu.

Kā psiholoģiski tiec galā ar smagiem kritieniem un spēj atkal sēsties uz kvadricikla?

Esmu kritusi ļoti maz. Traumas arī minimāli bijušas. Vienīgais smagākais kritiens bija pirms četriem gadiem Lietuvā – startā satriecos ar citu kvadriciklu un mans kvadricikls uzmeta kūleni man virsū, kā rezultātā smagi sasitu kaklu. Tā ir vienīgā reize, kad biju ļoti satraukusies par to, kā būs tālāk, vai spēšu vēl stāties pie starta un nebūs bail, bet tas kaut kā ātri pārgāja un turpmāk startos biju pat vēl drošāka, un tie izdevās vēl labāki.

Vai Tava mamma var mierīgi sekot līdzi Taviem startiem? Nav nekad teikusi – varbūt nevajag?

Viņa atbalsta. Viņa jau motokrosā ir pusi savas dzīves, zina, ko mums visiem tas nozīmē. Ne reizi nav centusies ne mani, ne kādu no mums apturēt vai iedrošināt to nedarīt.

Esi izteikusies, ka gribētu, lai arī pašas bērni reiz būtu saistīti ar motosportu. Kas ir tā lieta, kas tev pašai visvairāk patīk šajā visnotaļ riskantajā un fiziski smagajā sporta veidā?

Atmosfēra, motociklu dūmu smarža un skaņa. Patīk tas azarts, adrenalīns. Motokross ir kā atkarība. Un priecē tas, ka, ja ir mērķis motokrosā, tad arī vieglāk trenēties, jo zini, kādēļ to dari un kam tas vajadzīgs. Es motokrosā esmu uzaugusi, labprāt gribētu, lai arī mani bērni to izbauda un uzaug aktīvā vidē, tādā kā motokross.

Ikdienā strādā par fitnesa treneri. Kas Tev tuvāk pie sirds – pašai trenēties un piedalīties sacensībās vai trenēt citus?

Grūti atbildēt. Tās ir dažādas lietas, dažādas sajūtas. Man ir ļoti liels gandarījums, ka pati spēju, ko sasniegt, bet tikpat liels – ja mani klienti spēj ar manu palīdzību sasniegt savus mērķus. Vienmēr mani iedvesmo ikviens klients, kurš ar smaidu aiziet prom no treniņa. Es mīlu savu darbu, un šķiet, ka tas ir galvenais, lai darītais darbs nestu gandarījumu.

Ko vēl Tu vēlies sasniegt motokrosā?

Es nezinu. Uz doto brīdi esmu izpildījusi visus savus izvirzītos mērķus. Labprāt vēlreiz startētu Francijas sacensībās. Par pārējo – lai laiks rāda.

Kas Tevi iedvesmo? 

Viennozīmīgi cilvēki, kas ne tikai dara, bet, kad dara, tad uz 100%. Arī pati cenšos būt kā piemērs un motivācija cilvēkiem, nevis sēdēt un neko nedarīt, bet kāpt pāri atrunām un slinkumam un darīt.

Foto: mirkļi no motosportistes dzīves

TOP komentāri

  • Visis
    0 0 0

    Visis

    Iesākumā paldies Tetim, paldies Mammai, lai viss izdodas un nevajā neveiksmes-traumas. Jūs eiet forsha ģimene. Lai vienmer rūc!!!
  • Atis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl