Sirmacis uzrāda otro labāko rezultātu Igaunijas rallija kvalifikācijas ātrumposmā

Pievienot komentāru
Sirmacis uzrāda otro labāko rezultātu Igaunijas rallija kvalifikācijas ātrumposmā
Foto: F64 ()

Latvijas autorallija braucējs Ralfs Sirmacis piektdien uzrādīja otro labāko rezultātu Eiropas čempionāta (ERČ) Igaunijas rallija kvalifikācijas ātrumposmā.

Kvalifikācijā ātrākā bija krieva Alekseja Lukjaņuka ekipāža, kas 2,95 kilometrus garo posmu veica ar rezultātu viena minūte un 25,996 sekundes.

Sirmacis no kvalifikācijas uzvarētāja atpalika 0,226 sekundes, bet trešajā pozīcijā ierindojās pērnās sezonas Eiropas čempions Kajetans Kajetanovičs no Polijas.

Sacensības pilnvērtīgi risināsies sestdien un svētdien, kad kopā notiks vēl 15 ātrumposmi.

Igaunijas rallijā Sirmacis startē kopā ar citu stūrmani – Māri Kulšu, jo viņa ierastais līdzbraucējs Artūrs Šimins ir apslimis.

LETA jau ziņoja, ka Sirmacis un Šimins, debitējot sacensībās ar R5 klases automašīnu, maijā sensacionāli uzvarēja Akropoles rallijā.

Sirmacis un Šimins šogad sacensībās piedalās ar Škoda Fabia R5 automašīnu un pārstāv SRT kluba rallija komandu Škoda Baltic Motorsport. Sākotnēji bija iecerēts, ka šī Latvijas ekipāža šogad startēs piecos ERČ posmos, tomēr pēc panākuma Akropolē viņi par ietaupītajiem līdzekļiem varētu nobraukt vēl vienu posmu.

Pirms sestā posma kopvērtējumā līderpozīcijā ar 92 punktiem ir Kajetanovičs, kuram ar 77 punktiem seko Lukjaņuks, bet Sirmacis ar 41 punktu ieņem trešo pozīciju. Viņam ar 38 punktiem seko brits Kreigs Brīns un beļģis Fredijs Loikss.

Iepriekšējā sezonā Sirmacis veica pilnu ERČ junioru ieskaites sezonu, noslēgumā ar 104 iekrātiem punktiem gūstot otro vietu un piekāpjoties vienīgi zviedram Emīlam Berjkvistam. Tāpat Sirmacis bija otrais kopvērtējumā arī ERČ3 ieskaitē.