Sirmača ekipāža dominē un pēc pieciem ”dopiem” atrodas Liepājas rallija vadībā

0 Komentāru
Sirmača ekipāža dominē un pēc pieciem ”dopiem” atrodas Liepājas rallija vadībā
Foto: facebook.com/ralfs.sirmacis

Latvijas ekipāža Ralfs Sirmacis un Artūrs Šimins sestdien ar pārlicinošu sniegumu ir līderi pēc pieciem aizvadītajiem Eiropas rallija čempionāta (ERČ) pirmspēdējā posma, rallija Liepāja, ātrumposmiem.

Latvijas ekipāža, kura pārstāv SRT kluba rallija komandu Škoda Baltic Motorsport un startē ar Škoda Fabia R5automašīnu, jau no sacensību sākuma dominēja un bija ātrākā pirmajos piecos “dopos”. Sirmacis pēc pieciem ātrumposmiem par 32,8 sekundēm apsteidz krievu pilotu Alekseju Lukjaņuku (Mitsubishi Lancer Evolution X), bet vēl 11,1 sekundi viņam zaudē igaunis Sīms Plangi (Mitsubishi Lancer Evo X).

Pirmajā ātrumposmā Sirmacis pārspēja Lukjaņuku par 2,5 sekundēm, bet otrajā “dopā” viņš par krievu sportistu bija nieka vienu sekundes desmitdaļu ātrāks. Savukārt trešajā ātrumposmā Sirmacis bija krietni ātrāks pār konkurentiem, jo otro vietu “dopā” ieņēmušais Plangi viņam zaudēja 13,4 sekundes, bet Lukjaņuks atpalika vēl par 1,3 sekundēm.

Arī turpinājumā latvieši krāja uzvaras “dopos”, ceturtajā Lukjaņuku pārspējot par 6,7 sekundēm, bet piektajā pārsvaru no viņa palielinot vēl par 8,8 sekundēm. Tikmēr pašreizējais Eiropas čempions un šīs sezonas ERČ kopvērtējuma līderis polis Kajetans Kajetanovičs (Ford Fiesta R5), ieņem ceturto vietu, jo trešajā “dopā” viņš saskārās ar tehniskām problēmām, vēsta organizatori. Tiesa Kajetanovičs, kurš kopvērtējumā Sirmacim zaudē 47,8 sekundes, piektajā “dopā” jau bija otrais.

Piekto vietu ieņem Jānis Vorobjovs ar stūrmani Andri Mālnieku (Mitsubishi Lancer Evo X), kuri no līderiem atpaliek vienu minūti un 14,2 sekundes, savukārt uz astoto pozīciju ir pakāpusies Raimonda Kisiela un Arņa Roņa ekipāža (Škoda Fabia R5), kuru no pirmās vietas šķir jau vairāk kā divs minūtes. Vorobjovs ir trešais N4 klases ieskaitē.

Turpinājumā sestdien vakarā ir gaidāmi vēl divi ātrumposmi Liepājas centrā, bet ERČ devītais posms noslēgsies svētdien, kad no plkst.9.30 notiks seši ātrumposmi Liepājas apkārtnē.Sacensībās 13 ātrumposmu kopējais garums būs 207,75 kilometri. Sacensībās piedalās septiņas ar Latvijas licenci startējošu pilotu ekipāžas, bet kopā pieteikumā ir 43 ekipāžas no 15 valstīm.

0 Komentāru