Šimins: Esam Eiropas pirmā trijnieka ekipāža

0 Komentāru
Šimins: Esam Eiropas pirmā trijnieka ekipāža
Foto:ekrānuzņēmums ()

Latvijas autorallija pilots Ralfs Sirmacis un stūrmanis Artūrs Šimins ir Eiropas čempionāta (ERČ) labāko trijnieka ekipāža, ekipāža secinājusi pēc šonedēļ aizvadītās dalības Azoru rallijā.

Sirmacis un Šimins, debitējot sacensībās ar R5 klases automašīnu, pirms mēneša sensacionāli uzvarēja Akropoles rallijā. Savukārt Azoru rallijā viņi ilgstoši turējās labāko četriniekā, tomēr noslēdzošajā dienā nācās izstāties no sacensībām.Pirms sestdien piedzīvotās izstāšanās divpadsmitajā ātrumposmā ekipāža bija trešajā vietā, taču pēc uzbraukšanas akmenim tika pārsista kreisā priekšējā riepa. Tā tika nomainīta, taču pēc dažiem līkumiem Škoda Fabia R5 automašīnai nolūza stūres stienis, un sportistiem nācās apstāties.”Pirmo dienu aizvadījām lieliski. Kaut arī laikapstākļi nebija labākie, braucām precīzi un ātri. Otrās dienas sākumā konstatējām, ka mums nav mīkstā sastāva riepas, kas būtu nepieciešamas dubļainos un slapjos laikapstākļos, tāpēc braucām piesardzīgi. Migla un lietus, kas vijās visos ātrumposmos, radīja papildus neticību, un no otrās vietas atkāpāmies uz ceturto,” Šimins izteicies intervijā kluba Sports Racing Technologies pārstāvjiem. “Trešo dienu iesākām ar lielisku noskaņojumu cīnīties par goda pjedestālu, ko arī darījām. Tikām līdz trijniekam, taču neveiksmīgas trajektorijas dēļ 12 ātrumposmā pārsitām riteni.”

“To nomainījām ātri, turpinājām braukt, zinot, ka daudz nav zaudēts, taču tad Ralfs paziņoja, ka auto nav vadāms un jāstājas malā. Konstatējām pārcirstu stūres pirkstu, kurš neizturēja pēc sitiena pa riteni. Esam sarūgtināti, ka nevaram vest uz Latviju vēl vienu augstākās ERČ divīzijas kausu, jo šim rallijam bijām ļoti labi sagatavojušies,” pauda stūrmanis. “Degunus nenokaram, jo zinām, ka spējam būt un esam Eiropas pirmā trijnieka ekipāža. Turpināsim gūt pieredzi, bet mērķis ir uzvarēt visos rallijos, kuros piedalāmies.”

Kā ziņots, par sacensību uzvarētāju negaidīti kļuva portugāļu pilots Rikardu Mouru, kuram sekoja vairākas problēmas piedzīvojušie kopvērtējuma līderi krievs Aleksejs Lukjaņuks un pērnā gada Eiropas čempions Kajetans Kajetanovičs no Polijas.

Foto: latvieši triumfē Eiropas rallija čempionāta posmā Grieķijā

Sirmacis un Šimins šogad sacensībās piedalās ar Škoda Fabia R5 automašīnu un pārstāv SRT kluba rallija komandu Škoda Baltic Motorsport. Sākotnēji bija iecerēts, ka šī Latvijas ekipāža šogad startēs piecos ERČ posmos, tomēr pēc panākuma Akropolē viņi par ietaupītajiem līdzekļiem varētu nobraukt vēl vienu posmu.

Azoru salās tika aizvadīts sezonas ceturtais posms. Kopvērtējumā līderpozīcijā ar 92 punktiem ir Kajetanovičs, kuram ar 77 punktiem seko Lukjaņuks, bet Sirmacis ar 41 punktu pakāpies uz trešo pozīciju. Viņam ar 38 punktiem seko brits Kreigs Brīns, bet vēl par punktu mazāk ir Mouram.

Iepriekšējā sezonā Sirmacis veica pilnu ERČ junioru ieskaites sezonu, noslēgumā ar 104 iekrātiem punktiem gūstot otro vietu un piekāpjoties vienīgi zviedram Emīlam Berjkvistam. Tāpat Sirmacis bija otrais kopvērtējumā arī ERČ3 ieskaitē.

0 Komentāru