Šausmīgās avārijas gadadienā jaunais britu pilots rāda amputētās kājas un pateicas ārstiem par dzīvības glābšanu

Pievienot komentāru
Šausmīgās avārijas gadadienā jaunais britu pilots rāda amputētās kājas un pateicas ārstiem par dzīvības glābšanu
INSTAGRAM

Šausmīgās avārijas gadadienā 20 gadus vecais britu pilots Billijs Mongers rāda savas amputētās kājas un saka lielu paldies dakteriem, kuri pirms trijiem gadiem izglāba viņa dzīvību.

2017.gada 16.aprīlī tobrīd 17 gadus vecais Billijs Mongers F4 sacīkstēs Doningtonas trasē lielā ātrumā ietriecās ievērojami lēnākā formulā. Ārstiem izdevās glābt viņa dzīvību, tomēr nācās amputēt abas kājas – vienu zem, otru virs ceļa.

Atveseļošanās laikā atbalstu un palīdzību Billijam sniedza arī F1 piloti Džensons Batons, Makss Verstapens, Daniels Rikjardo, Niko Hulkenbergs, Luiss Hamiltons.

2018.gadā Mongers “BBC Sports” Gada balvu pasniegšanas ceremonijā saņēma Helēnas Rolasones balvu par īpašiem sasniegumiem, saskaroties grūtībām.

Mongeram pārsteidzoši izdevās atgriezties sacīkšu trasēs un pagājušā gada maijā viņš uzvarēja “Grand Prix de Pau” EuroFormula Open sacensībās.

“Mani ievainojumi, redzamās rētas – tās neko nenozīmē. Tas, ka esmu dzīvs un varu turpināt dzīvot savu dzīvi… Esmu ļoti pateicīgs par visu, ko tik daudzi ārsti, māsiņas manā labā ir darījuši,” saka aizkustinātais Billijs.

Mongers atgādina, ka koronavīrusa pandēmijas laikā mediķi riskē ar savu un savu ģimenes locekļu veselību un dzīvību, un aicina citus dalīties ar stāstiem, kā medicīnas darbinieki viņiem ir palīdzējuši.

Laikam nav ko īpaši piebilst. Jaunietis, kurš palicis bez abām kājām, ar gaišu skatu dzīvo savu dzīvi un dod spēku citiem. Turies, Billij!