Komentāri
Sauber komanda nezina, kurš pilots sēdēs pie formulas stūres
Foto: AFP/LETA

Nīderlandes pilots Gido van der Garde trešdien uzvarēja tiesas prāvā pret Pirmās formulas komandu Sauber, tādejādi viņam dota atļauja startēt jau šajā nedēļas nogalē gaidāmajā sezonas pirmajā posmā.

Kā zināms, van der Gardem bija paredzēts braukt šonedēļ gaidāmajās sacensībās, bet tad Sauber komanda atsaukusi vienošanos un devusi priekšroku zviedru pilotam Markusam Ēriksonam, kā arī debitantam Felipem Nasram no Brazīlijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Līdz ar to Nīderlandes pilots iesniedza prasību Viktorijas štata augstākā tiesā, kas trešdien lēma par labu pilotam un deva viņam atļauju startēt Austrālijas Grand Prix posmā.

Uzreiz pēc sprieduma noklausīšanās Sauber iesniedza apelāciju, kas tiks izskatīta ceturtdien. Līdz sezonas pirmā posma treniņbraucienu sākumam atlikušas tikai nepilnas divas dienas. Sauber komanda neslēpa vilšanos par tiesas pieņemto lēmumu.

”Tagad mums ir nepieciešams laiks, lai saprastu, ko šis lēmums nozīmē, un kādu iespaidu tas varētu atstāt uz mūsu sezonas sākumu”, pauda Sauber komandas vadītāja Moniša Kaltenborna.

Kā iepriekš bija atzinis Sauber jurists Rodnijs Gerets, būtu pārgalvīgi van der Gardem ļaut startēt ar automašīnu, ar kuru viņš nav pazīstams un nav veicis divas nedēļas ilgus treniņus. Gerets arī piebilda, ka šāds solis būtu ļoti riskants attiecībā pret citiem braucējiem un komandas personālu.

Viņam oponēja van der Gardes advokāts Toms Klārks, kurš norādīja, ka nīderlandiešu pilots jau 2012.gadā ārkārtas situācijas dēļ tika pieteikts sacensībām trīs dienas pirms to sākuma.

Pats sportists norādījis, ka jūtas ļoti stiprs un ir labā fiziskajā formā. ”Vēlos atgriezties Sauber vienībā, lai smagi strādātu un pirmajā posmā paveiktu to pašu labāko. Pēdējos trīs mēnešus esmu smagi trenējies, turklāt man ar komandu vēl joprojām ir labas attiecības”, pauda van der Garde.

Sauber komandas pašreiz rīcībā esošo pilotu Ēriksona un Nasra sponsori vienībai ir atnesuši vairākus miljonus dolārus.

Gido van der Garde profesionālajā autosportā ir kopš 2003.gada. Trīs gadus vēlāk viņš piedalījās McLaren jauno braucēju programmā, pēc tam decembrī parakstot līgumu ar F1 komandu Super Aguri kā vienības testpilots.

Debiju F1 viņš piedzīvoja 2013.gadā kā Caterham komandas pilots, bet augstākais sasniegums viņam bija 14.vieta Ungārijas Grand Prix izcīņā. Savu līdz šim vienīgo F1 sezonu nīderlandiešu pilots noslēdza kopvērtējuma 22.vietā.

Jaunā F1 sezona sāksies jau šajā nedēļas nogalē.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl