Satricinājums! Alonso piedraud ar aiziešanu no pirmās formulas

0 Komentāru
Satricinājums! Alonso piedraud ar aiziešanu no pirmās formulas
Foto: AFP/SCANPIX

Pieredzējušais spāņu pilots Fernando Alonso ceturtdien piedraudējis ar aiziešanu ne tikai no “McLaren” komandas, bet arī visa Pirmās formulas (F1) pasaules čempionāta.

Kādreiz ļoti spēcīgā “McLaren” komanda kopš 2015.gada sadarbojas ar dzinēju piegādātājiem “Honda”, tomēr rezultāti šo divarpus sezonu laikā bijuši ļoti vāji, vienībai vairāk cīnoties par iekļūšanu pirmajā desmitniekā nekā goda pjedestālu. Pašlaik 35 gadus vecais Alonso jau pirms tam bija norādījis, ka varētu atstāt “McLaren” komandu, bet ceturtdien par to pavēstīja vēlreiz, vienībai rezultātu uzlabošanai dodot laiku līdz septembrim. Šosezon ne spānis, ne viņa komandas biedrs Štofels Vandorns no Beļģijas šosezon sešos posmos nav spējuši tikt pie punktiem.

“Trešais čempiontituls ir mana prioritāte,” teica Alonso, kurš par F1 čempionu kļuva 2005. un 2006.gadā. “Ierados “McLaren”, lai uzvarētu, bet jau trīs gadus mēs nespējam to izdarīt. Ja mums tas neizdosies, ielēkšu kādā citā automašīnā jebkurā citā sacensību seriālā.” “Nebaidos no nākotnes. Ja nespēju būt veiksmīgs šeit, došos prom un sacentīšos citā sacensību seriālā,” norādīja pieredzējušais braucējs.

Maijā Alonso startēja slavenajās Indianapolisas 500 jūdžu autosacīkstēs. Viņš ilgu laiku bija starp līderiem, taču neilgi pirms finiša neizturēja mašīnas dzinējs. Alonso gatavs pamest F1 čempionātu, ja vēl vairāk tik palielināts posmu skaits. “Kad sāku braukt F1, kalendārā bija 16 posmi un vēl testi. Šobrīd tie ir 20-21 etapi, sagatavošanās, testi, sponsoru lietas un vēl daudz kas. Ja būs vēl vairāk posmu, tas man vienkārši būs par daudz,” izteicās Alonso. “Savu nākotni izlemšu pēc vasaras. Vēlos dzīvot kvalitatīvi. Šim tam ir jāmainās.”

0 Komentāru