Komentāri

Kopvērtējuma līderis Niko Rosbergs no Vācijas svētdien droši triumfēja Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta sezonas 17.posmā – Japānas Grand Prix -, bet pēc ļoti neveiksmīga starta trešais palika viņa komandas biedrs Mercedes rindās Lūiss Hamiltons.

Šī dubultuzvara ļāva Mercedes komandai trešo sezonu pēc kārtas triumfēt Konstruktoru kausā, turklāt tituls iegūts četrus posmus pirms sezonas beigām. Savukārt Rosbergs, izcīnot devīto panākumu šosezon, palielinājis savu pārsvaru kopvērtējumā pār Hamiltonu līdz 33 punktiem. Līdz ar to atlikušajos četros etapos viņam pietiek ar finišiem otrajās vietās, lai garantētu čempiona titulu.

Video

Aizvadītajās sacensībās Hamiltons pieļāva kļūdu startā un pēc pirmā līkuma bija vien astotajā pozīcijā. Tieši brita cīņa sacensību gaitā arī bija galvenā intriga un vislielākā tieši pēdējos apļos, kad Hamiltons izmisīgi centās apdzīt Nīderlandes pilotu Maksu Verstapenu no Red Bull komandas, bet tas tā arī neizdevās, turklāt priekšpēdējā aplī pašreizējais pasaules čempions izbrauca no trases.

Raikonens sacensības jau uzsāka no pirmās vietas, ko arī droši noturēja līdz finišam, vadību atdodot vien uz boksu apmeklējumu rēķina. Finišā viņš Verstapenu apsteidza par nepilnām piecām sekundēm, bet vēl brīdi vēlāk sacensības noslēdza arī Hamiltons.

Tikmēr ceturto un piekto vietu izcīnīja Ferrari braucēji Sebastjans Fetels no Vācijas un soms Kimi Reikenens, kuriem sekoja Verstapena komandas biedrs Daniels Rikjardo no Austrālijas.India), bet desmitnieku noslēdza Williams braucēji – pieredzējušais brazīlietis Felipe Masa un soms Valteri Botass.

Pasaules čempionāta kopvērtējuma līderim Rosbergam ir 313 punkti, bet viņam ar 280 punktiem seko Hamiltons. Savukārt 212 punktus iekrājis trešajā vietā esošais Rikjardo, kuram ar 170 punktiem seko Reikenens, bet pa 165 punktiem ir Verstapenam un Fetelam.

Tikmēr Konstruktoru kausa ieskaitē līdere Mercedes tikusi pie 593 punktiem, kamēr Red Bull ir 385 punkti, bet Ferrari iekrājusi 335 punktus.

Šosezon F-1 piloti sacentīsies 21 posmā, sezonai noslēdzoties 27.novembrī Abū Dabī.

Lasi vēl