Rosbergs ātrākais pirmajos divos F1 Austrijas GP treniņos

Pievienot komentāru
Rosbergs ātrākais pirmajos divos F1 Austrijas GP treniņos
Foto: EPA/LETA

Pašreizējais Pirmās formulas pasaules čempionāta kopvērtējuma līderis Niko Rosbergs no Mercedes piektdien uzrādīja ātrāko apļa laiku sezonas devītā posma – Austrijas Grand Prix – brīvo treniņbraucienu pirmajās divās sesijās.

Rosbergs labākajā mēģinājumā apli veica vienā minūtē un 7,373 sekundēs, kas ir jauns trases rekords. Otrais ātrākais piektdien dienas pirmajā pusē bija Vācijas sportista komandas biedrs Lūiss Hamiltons no Lielbritānijas, kurš līderim zaudēja 0,357 sekundes.

Trešais pirmajā treniņā bija vācietis Sebastians Fetels no Ferrari, kuram sekoja pieredzējušais komandas biedrs soms Kimi Raikonens. Piektais savukārt bija Red Bull braucējs Daniels Rikjardo no Austrālijas, kamēr pirmo sešinieku noslēdza spānis Karloss Sainss no Toro Rosso.

Piektdien vēlāk nolija spēcīgs lietus, kas radīja grūtības braucējiem otrajā sesijā, jo trasē dažviet bija peļķes, bet citur ceļš bija pilnībā sauss.

Tomēr arī otrajā sesijā labākais bija Rosbergs, kurš ātrāko apli veica minūtē un 7,967 sekundēs. Savukārt otrs ātrākais bija Hamiltons, kurš savam komandas biedram zaudēja 0,019 sekundes.

Trešais otrajā treniņā bija vācietis Niko Hulkenbergs (Force India), kuram attiecīgi sekoja Fetels un Rikjardo, bet pirmo sešinieku atkal noslēdza Sainss.

Sestdien notiks noslēdzošais treniņš un kvalifikācija, savukārt pašas sacensības gaidāmas svētdien.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pirms devītā posma līderis ar 141 punktu ir Rosbergs, bet Hamiltons viņam seko ar 117 punktiem. Trešajā vietā ar 96 punktiem atrodas Fetels, bet Reikenens un Rikjardo savākuši attiecīgi 81 un 78 punktus.

Konstruktora kausa līderpozīcijā ar 258 punktiem ir Mercedes komanda, tai ar 177 punktiem seko Ferrari, bet Red Bull piloti iekrājuši 140 punktus.