Rosbergs ātrākais F1 Vācijas GP pirmajos divos treniņos

Pievienot komentāru
Rosbergs ātrākais F1 Vācijas GP pirmajos divos treniņos
Foto: AFP/LETA

Mercedes komandas vācu pilots Niko Rosbergs piektdien uzrādīja ātrākos apļa laikus Pirmās formulas pasaules čempionāta Vācijas Grand Prix posma treniņbraucienu pirmajās divās sesijās.

Pirmajā sesijā Rosbergs ātrāko apli veica ar rezultātu viena minūte un 15,517 sekundes. Otro labāko rezultātu uzrādīja trīskārtējais pasaules čempions un sezonas kopvērtējuma līderis brits Lūiss Hamiltons, kurš savam komandas biedram zaudēja 0,326 sekundes.

Trešais pirmajā treniņā bija četrkārtējais pasaules čempions vācietis Sebastians Fetels no Ferrari, kuram sekoja pieredzējušais komandas biedrs soms Kimi Raikonens. Savukārt piekto un sesto vietu ieņēma Red Bull braucēji – Daniels Rikjardo no Austrālijas un Makss Verstapens no Nīderlandes.

Tikmēr otrajā sesijā Rosbergs Hokenheimas trases apli veica minūtē un 15,614 sekundēs, par 0,394 sekundēm apsteidzot Hamiltonu. Tāpat trešais arī otrajā treniņā palika Fetels, kam sekoja 18 gadus vecais Verstapens, Rikjardo un Raikonens.

Sestdien tiks aizvadīts noslēdzošais treniņš un arī kvalifikācija, savukārt pašas sacensības gaidāmas svētdien.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc 11 posmiem līderis ar 192 punktiem ir Hamiltons, kurš uzvarējis piecās no iepriekšējām sešām sacīkstēm. Savukārt Rosbergs, kurš triumfēja pirmajos četros posmos un bija sasniedzis 43 punktu pārsvaru, tagad no komandas biedra atpaliek par sešiem punktiem. Šobrīd ir aizvadīts tieši sezonas vidus – 11 no 21 sacīkstēm.

Trešo vietu ar 115 punktiem ieņem Rikjardo, kuram punktu zaudē Raikonens, bet Fetelam un Verstapenam ir attiecīgi 110 un 100 punkti.

Konstruktora kausa līderpozīcijā ar 378 punktiem ir Mercedes komanda, tai ar 224 punktiem seko Ferrari, bet Red Bull no otrās vietas tagad atpaliek tikai par punktu.