Rīgā atklās unikālu MX Spīdveja sacensību seriālu bērniem

Pievienot komentāru
Rīgā atklās unikālu MX Spīdveja sacensību seriālu bērniem
Foto: LaMSF

12.septembrī Biķernieku kompleksajā sporta bāzē norisināsies unikālas MX Spīdveja sacensības bērniem – 2016.gada Latvijas Junioru čempionāts MX Spīdvejā. Sacensības organizē bērnu motosporta skola mini Speedfighter sadarbībā ar Latvijas Motosporta federāciju un to mērķis ir piesaistīt arvien vairāk bērnus motosportam, kā arī sniegt pieredzi jau esošajiem braucējiem.

Sacensību organizators Edgars Vilcāns:

“Šīs sacensības noteikti būs kas nebijis ne tikai Latvijā, bet arī Baltijā, turklāt sacensībām ir piešķirts Latvijas Junioru čempionāta statuss, tādēļ šis ir tikai pirmais no paredzētajiem trim posmiem. Pagaidām sacensības būs kvadracikliem, taču nākotnē, kad radīsies lielāka interese un sacīkstes attīstīsies, ir plāns piesaistīt arī solo motociklus. Mērķis ir piesaistīt bērnus bez pieredzes moto braukšanā un bez tehnikas. Lai šo mērķi realizētu, esam sarūpējuši elektrisko kvadraciklu klasi, kurā varēs piedalīties jebkurš bērns līdz 7 gadu vecumam. Šiem bērniem būs iespēja iejusties sportistu ādā. Vēlamies popularizēt un piesaistīt pēc iespējas vairāk bērnus motosportam. Vēlāk, kad šie bērni sasniegs 9-10 gadus, varēs izlemt, kurā motosporta veidā turpināt gaitas – spīdvejā, motokrosā, motobolā vai motošosejā. Paralēli sacensībās startēs jaunieši, kas profesionāli nodarbojas ar motokrosu, tieši tādēļ sacensības tiek dēvētas par MX Spīdveju”

Pašlaik paredzams, ka sacensībās varētu startēt ap 30 pieredzējušiem sportistiem, taču čempionāts būs autentisks ne tikai ar dalībnieku sastāvu, bet arī izpildījumu, jo, kā atzīst Vilcāns, izmaiņas būs pat starta procedūrā, kas atšķirsies gan no spīdvejā, gan motokrosā vērojamajiem startiem. Turklāt padomāts arī par drošību – lai nedz bērni, nedz viņu vecāki nedomātu veidus, kā sasniegt lielāku ātrumu, vienā no taisnēm būs uzstādīts ātruma slāpētājs, bloks, kurš būs jāizbrauc slalomam līdzīgā tehnikā. Interesi par šāda veida sacensībām jau tagad izrādījuši arī kaimiņvalstu sportisti – igauņi un krievi.

Gatavojoties sacensībām, jūlijā tika aizvadīti arī pirmie treniņi, kuru laikā daļa bērnu izbaudīja iespēju pacīnīties. Septembrī, atsākoties mācību gaitām, bērni tiks gaidīti ērti pieejamajā Rīgas Biķernieku trasē. Sacensības tiek rīkotas skolas laikā, lai lielākā daļa bērnu atrastos pilsētā, tādēļ arī nākamie sacensību seriāla posmi paredzēti tieši mācību sezonā – nākamā gada maijā un septembrī. Turklāt šo seriālu ar laiku plānots attīstīt un, iespējams, ja atsaucība būs gana liela, izdosies rīkot arī starptautiskas Baltijas čempionāta cīņas.