Rally Talsi pēc pirmās dienas vadībā Kalle Rovanpera

Komentāri
Rally Talsi pēc pirmās dienas vadībā Kalle Rovanpera
Foto: GO4SPEED.LV

Sestdien ar svinīgo atklāšanu, prioritātes ekipāžu starta pozīciju izvēli un pirmajiem sešiem ātrumposmiem, sākās Latvijas un Lietuvas rallija čempionāta posma Rally Talsi 50 gadu jubilejas sacensības.

Sacensību diena noslēdzās ar plaši apmeklēto pilsētas ātrumposmu Talsi City Special, pēc kura līderpozīcijā izvirzījās piecpadsmit gadus jaunais somu talants Kalle Rovanpera. Otrajā vietā, tikai 1,06 sekundes aiz līdera, lietuvietis Vitauts Šveds. Trešajā pozīcijā vēl viens Lietuvas pārstāvis Giedrs Notks. Rally Talsi noslēgsies svētdien, kad dalībnieki būs veikuši vēl piecus ātrumposmus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

FOTO: Rally Talsi pilsētas ātrumposms

Foto: GO4SPEED.LV

Foto: GO4SPEED.LV

Siltam un saulainam laikam valdot pār Talsu novada deviņiem pakalniem, sestdien norisinājās Rally Talsi pirmie seši ātrumposmi, ar kopējo distanci 49,88 km. Lai gan ātrāko laiku visos dienas ātrumposmos uzrādīja lietuvietis Martins Samsons (viņam arī ātrākais laiks piektdien notikušajā kvalifikācijā), sacensību dienas izskaņā izrādījās, ka ekipāža vienā no rallija laika kontrolēm iebraukusi ar apsteidzi, tādējādi saņemot minūtes sodu un kopvērtējumā noslīdot uz piekto pozīciju – 27,08 sekundes aiz līdera.

Foto: GO4SPEED.LV

Foto: GO4SPEED.LV

Šādi, līderpozīcijā izvirzījās soms Kalle Rovanpera, kuram jau pirmās dienas laikā izvērtās aizraujoša spēkošanās ar pieredzējušo lietuvieti Vitautu Švedu – pārmaiņus ātrāko laiku uzrādīja te viena, te otra ekipāža, divas reizes apmainoties arī ar pozīciju kopvērtējumā, dienu noslēdzot vien 1,06 sekunžu atstatumā viena no otra. Lietuvietis Šveds izvirzījies vadībā arī cīņā par ceļojošo Čempionu Kausu, iekrājot 24,34 sekunžu pārsvaru pār Jāni Vorobjovu, kurš vienlaicīgi arī ātrākais no latviešiem.

”Šī bija lieliska diena, paveicām visu kā nākas – ātrumposmus izbraucām tīri un bez kļūdām! Arī ar mašīnu viss ir kārtībā, un vismaz tehniskā jomā mums nav nekādu raižu, sagaidot startu svētdien. Kas attiecas par rezultātu, man šobrīd nav nekādas priekšnojautas – startēsim kā pirmā ekipāža, un nav nekāds noslēpums – grunts rallijos tā nav izdevīgākā starta pozīcija!” pirmās dienas izskaņā piesardzīgs bija Rovanpera.

Foto: GO4SPEED.LV

Foto: GO4SPEED.LV

”Piektdien notikušajā kvalifikācijā pieredzējām auto turbīnas defektu, un, tikai pateicoties lieliskai sacensību organizācijai un sacensību vadītāja darbam, šodien varējām startēt no augstākas pozīcijas kā to prasīja mūsu rezultāts! Lai gan dienas sākumā ātruma vēl mazliet trūka, tad jau ar dienas noslēgumā parādīto sniegumu esmu ļoti apmierināts. Ņemot vērā visus apstākļus, šis bija labākais rezultāts, kādu šodien varējām sasniegt. Svētdien vispirms domāsim par pozīciju kopvērtējumā, un tikai tad par Čempionu Kausu – bet, ja izdosies viens, tad izdosies arī otrs!” tā Vitauts Šveds.

Sestdien norisinājās arī vēsturisko Youngtimer automašīnu regularitātes sacensības, kas Rally Talsi programmu papildina jau trešo gadu. Arī senie spēkrati startēja sešos ātrumposmos, un, šķērsojot finiša līniju, precīzākie trasē izrādījās lietuvieši Karolis Raišis un Vitauts Černiausks. Otrajā vietā latvieši Normunds Kalvāns / Ingus Mikuda, savukārt uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa vēl viena latviešu ekipāža Jānis Kundziņš / Andris Pāpe.

Esi atbildīgs rallija skatītājs!

Rally Talsi rīkotājs visiem rallija apmeklētājiem atgādina, ka autosporta sacensības ir paaugstinātas bīstamības pasākums, un Jūsu drošība ir atkarīga tikai un vienīgi no Jūsu rīcības ātrumposmu norises vietā. Rallija vērošanai skatītājus lūdzam izvēlēties īpaši izveidotos skatpunktus, kuros sacensību rīkotājs iespēju robežās būs veicis drošības un piesardzības pasākumus. Rallija rīkotājs nevar uzņemties nekādu atbildību par skatītāju drošību vietās, kas atrodas ārpus izveidotajiem skatpunktiem.

SVĒTDIENA, 22.MAIJS

09:45 SS7 KURZEMES RADIO

10:15 SS8 DELFI

12:00 SS9 NIEDRĀJI MR MEŽISTRĀDE

13:00 SS10 CVS PARALLEL STAGE

15:00 SS11 NISSAN NORDE

16:00 Finiša estakāde, intervijas ar sportistiem

17:45 Apbalvošanas ceremonija un Čempionu kausa pasniegšana

Rally Talsi nebūtu iespējams sarīkot bez sadarbības partneru atbalsta. Paldies rallija pilsētai starp deviņiem pakalniem – Talsiem, sponsoriem Neste un Talce / SC Grupa, kā arī Nissan Norde, kas nodrošina Rally Talsi oficiālo auto. Liels paldies rallija atbalstītājiem – Canon IB Serviss, Krauzers, Lakalme, Ramirent un Swecon. Paldies mediju partneriem Delfi, Kurzemes Radio, Go4Speed, Talsu Vēstis, FHM, Zebra, Talsu Televīzija, What Car?, par informatīvā atbalsta nodrošināšanu. Paldies arī rallija draugiem – Alfa SLS, Castrol, Dardedze Hologrāfija, easyshop.lv, ecoRent, FN Serviss, Ingrid D., Niedrāji MR, Red Bull, RMS Group, Skrīveru Saldumi, Torley, Venden, kā arī Latvijas Automobiļu Federācijai.

Plašāka informācija par Rally Talsi: www.rallytalsi.lv un http://autorally.lv. Tāpat jaunumi un cita informācija par Rally Talsi atrodama arī sociālajos tīklos Twitter @RallyTalsi, Facebook /RallyTalsi, Draugiem.lv /RallyTalsi un YouTube /RallyTalsi

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl