Rallijam Liepāja pieteikušies 18 valstu sportisti

Pievienot komentāru
Rallijam Liepāja pieteikušies 18 valstu sportisti
Foto: 2016.lvrally.com

Nākamā mēneša sākumā Liepājas un Kuldīgas apkārtnes ceļos gaidāmajā Eiropas autorallija čempionāta sezonas pirmajā posmā rallijā Liepāja piedalīsies 17 Eiropas valstu, kā arī Dienvidamerikas kontinenta valsts Paragvajas autosportisti, vēsta organizatori.

Ceturtdien noslēdzās reģistrēšanās sacensībām un kļuva zināms, ka jaudīgākajā ERC1 ieskaites klasē pieteikušās 14 ekipāžas, kas Latvijā startēs ar visām četrām šobrīd pieejamajām R5 grupas automašīnām – Ford Fiesta (sešas ekipāžas), Škoda Fabia (piecas), Citroen DS3 (divas) un Peugeot 208 T16 (viena).

FOTO: Liepājas rallija kvalifikācijas posms 2015

Rallijs Liepāja sāksies piektdien, 5. februārī, kad notiks kvalifikācijas posms, piecpadsmit ātrāko ekipāžu starta pozīciju izvēle un sacensību ceremoniālais starts. Eiropas Rallija čempionāta jaunās sezonas pirmie seši ātrumposmi sestdien, 6. februārī, plānoti Kuldīgas pusē, kur notiks ne vien garākais rallija ātrumposms SS3/4 Neste Oil (25,14 km), bet arī ātrumposms, kas norisināsies krēslas un tumsas aizsegā – SS6 Kuldīga 2, kura sākums plkst. 16.15. Sacensību turpinājumā svētdien, 7. februārī, Eiropas rallija meistari sacentīsies Liepājas apkārtnē. Sacensību maršrutā iekļauti septiņi ātrumposmi, tajā skaitā arī viens no Latvijas rallija zelta fonda ātrumposmiem Vecpilī, kurā iekļauta arī Vecpils krosa trase. Rallija uzvarētāja noteikšanai autosportisti atgriezīsies Liepājā, lai veiktu noslēdzošo ātrumposmu koncertzāles Lielais dzintars pakājē, kam dots nosaukums Great Amber.

ERČ kalendārā Liepājas rallijs ir iekļauts ceturto gadu pēc kārtas. Tas ir vienīgais posms, kurā paredzēts izmantot riepas ar radzēm. Pērn sacensībās uzvaru svinēja īru braucējs Kreigs Brīns.

Kā zināms, šogad ERČ kalendārā ieplānoti desmit posmi, turklāt visas sezonas kopējais balvu fonds ir 200 000 eiro.