Rallija braucējs Sirmacis izcīna dramatisku uzvaru ERČ posmā Igaunijā

Pievienot komentāru
Rallija braucējs Sirmacis izcīna dramatisku uzvaru ERČ posmā Igaunijā
Foto: AIGARS LAURINOVIČS, F64

Latvijas autorallija braucējs Ralfs Sirmacis ar stūrmani Māri Kulšu svētdien triumfēja Eiropas čempionāta (ERČ) Igaunijas rallija posmā, tādējādi atkārtojot maijā Akropoles rallijā iespēto.

Līdz priekšpēdējam ātrumposmam Sirmača ekipāža, kas šogad sacensībās piedalās ar Škoda Fabia R5 automašīnu un pārstāv SRT kluba rallija komandu Škoda Baltic Motorsport, atradās otrajā pozīcijā, līderim krievam Aleksejam Lukjaņukam (“Ford Fiesta R5) zaudējot 28,2 sekundes. Tomēr 15.ātrumposmā Lukjaņuka vadītais spēkrats avārijas dēļ deviņus kilometrus pēc starta nevarēja turpināt sacensības, kas latvietim ļāva kļūt par līderi.

Foto

Pēdējos divos Igaunijas rallija dopos uzvarēja Sirmacis, otrās vietas ieguvēju, pagājušās sezonas Eiropas čempionu, Kajetanu Kajetanoviču no Polijas (Ford Fiesta R5) apsteidzot par vienu minūti un 34,5 sekundēm. Savukārt trešo vietu ieņēma igaunis Rainers Auss ar Mitsubishi Lancer Evo IX spēkratu, kurš Sirmacim zaudēja trīs minūtes un 44,8 sekundes.

Astoto vietu rallijā ieņēma krieva Aleksandra Mihailova un latvieša Normunda Kokina ekipāža, kas brauc ar Mitsubishi Lancer Evo auto, 16.pozīcijā ierindojās Latviju pārstāvošā Krievijas autobraucēja Vasīlija Grjazina (Peugot 208 R2) ekipāža, bet viņa brālis Nikolajs 13.dopā avarēja, no sacensībās izstājoties. Tāpat ralliju neturpināja arī avarējušais Lukjaņuks.

”Tā ir neaprakstāma sajūta. Gribēju uzvarēt cīņā, bet tāds diemžēl ir mūsu sports. Ļoti žēl Lukjaņuka, bet rallijs ir tehniskais sporta veids,” pēc uzvaras teica Sirmacis.

Sirmacis Igaunijas rallijā bija ātrākais ceturtajā, piektajā, astotajā, devītajā, 15. un 16.ātrumposmā.

Igaunijas rallijā Sirmacis startēja kopā ar citu stūrmani – Māri Kulšu, jo viņa ierastais līdzbraucējs Artūrs Šimins ir apslimis.

Sirmacis un Šimins, debitējot sacensībās ar R5 klases automašīnu, maijā sensacionāli uzvarēja Akropoles rallijā. Sirmacis šogad ir vienīgais pilots, kuram izdevies uzvarēt divos ERČ posmos.

Sākotnēji bija iecerēts, ka šī Latvijas ekipāža šogad startēs piecos ERČ posmos, tomēr pēc panākuma Akropolē viņi par ietaupītajiem līdzekļiem varētu nobraukt vēl vienu posmu.

Iepriekšējā sezonā Sirmacis veica pilnu ERČ junioru ieskaites sezonu, noslēgumā ar 104 iekrātiem punktiem gūstot otro vietu un piekāpjoties vienīgi zviedram Emīlam Berjkvistam. Tāpat Sirmacis bija otrais kopvērtējumā arī ERČ3 ieskaitē.