Komentāri
Rallija braucējam Sirmacim triumfs ERČ posmā junioru ieskaitē
Foto: facebook.com/arturs.simins

Latvijas jaunais autobraucējs Ralfs Sirmacis izcīnījis uzvaru Eiropas rallija čempionāta junioru ieskaites piektajā posmā, kas risinājās Igaunijas pilsētā Tartu. Sirmacis ar stūrmani Artūru Šiminu (Peugeot 208 R2) bija līderi jau pēc sestdien aizvadītās otrās dienas, bet svētdien sportistiem bija jāveic vēl seši ātrmposmi, no kuriem latviešu ekipāža uzvarēja divos.

Tas ļāva nosargāt uzvaru kopējā ieskaitē, par 31,8 sekundēm apsteidzot tuvāko sekotāju zviedru Emīlu Berjkvistu (Opel Adam R2), bet trešais bija igaunis Miko Ove Nīnemae (Peugeot 208 R2), atpalikdams vēl par 2,4 sekundēm vairāk. Tiesa, vienu posmu līdz junioru ieskaites sezonas beigām čempiona titulu priekšlaicīgi sev jau nodrošinājis Berjkvists. Kopējā ieskaitē Sirmača ekipāža ieņēma augsto desmito vietu, no līdera krieva Alekseja Lukjaņuka (Mitsubishi Lancer Evo X) atpaliekot nedaudz vairāk par astoņām minūtēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šajā posmā nestartēja Latvijas ekipāža ar pilotu Emīlu Blūmu un stūrmani Reini Vilsonu (Ford Fiesta R2), kā arī ar Latvijas licenci startējošais krievu sportists Vasilijs Grjazins (Peugeot 208 R2). Taču Igaunijas etapā piedalījās arī cits Latvijas sportists Daņila Belokoņs (Ford Fiesta R2), kurš dienas trešajā posmā bija spiests izstāties tehnisku problēmu dēļ.

Grjazins smagi cietis autoavārijā, no Latvijas dodoties uz Igauniju, tāpēc šobrīd atrodas mediķu aprūpē. Junioru ieskaites sezonas uzvarētājs saņems apmaksātu dalību vairākos 2016.gada Eiropas rallija čempionāta posmos ar R5 klases automašīnu.

Lasi vēl