Prestižās Lemānas 24 stundu sacensības – skaisti superauto un negaidītā ”Porsche” uzvara

Pievienot komentāru
Prestižās Lemānas 24 stundu sacensības – skaisti superauto un negaidītā ”Porsche” uzvara
Foto: AFP/LETA

Latvijas autosportista Konstantīna Calko pārstāvētā “ARC Bratislava” komanda svētdien apsteidza trīs automašīnas un ieņēma 46.vietu leģendārajās Lemānas diennakts autosacīkstēs, kamēr ātrāko vidū negaidīti uzvarēja “Porsche” komandas otrā automašīna.

“ARC Bratislava” vienību, ko kopā ar Calko pārstāvēja arī Riks Breukerss no Nīderlandes un slovāks Miroslavs Konopka, kurš ir arī īpašnieks, ilgstoši nomocīja tehniskas problēmas. Tāpat Calko reizi izlidoja no trases un reizi sadūrās ar zināmo Nelsonu Pikē junioru. Tikmēr prestižākajā LMP1 klasē pirms sacīkstēm favorīti bija “Toyota” komanda, tomēr visas tās automašīnas piemeklēja tehniskas problēmas. Turpinājumā ļoti pārliecinošā vadībā bija “Porsche” pirmā komanda, bet arī tā izstājās, un noslēgumā uzvaru guva “Porsche” otrā automašīna, kas sestdienas vakarā aptuveni stundu pavadīja boksos.

Sacensības sākās sestdien plkst.16 pēc Latvijas laika. “ARC Bratislava” vienība, kas startēja LMP2 klasē, sacīksti iesāka neveiksmīgi un jau pēc iesildīšanās apļa tehnisku problēmu dēļ devās boksos, bet trasē atgriezās, kad citi braucēji jau bija veikuši pusi apļa. Tomēr ar to problēmas nebeidzās – turpinājumā ilgu laiku “Ligier JS P217 Gibson” prototips atradās boksos un tam mainīja ģeneratoru, bet vēl pēc laika braucamajam tika pārdurta riepa. Līdz ar to jau pirms tumsas iestāšanās “ARC Bratislava” vienība bija kopvērtējuma pēdējā vietā.

Foto: skaistie superauto Lemānas 24 stundu sacīkstēs

Ap trijiem naktī pēc Latvijas laika Calko piedzīvoja avāriju, lielā ātrumā izlidojot no trases. Tomēr viņam paveicās, ka tur bija gara drošības josla, kurā arī Latvijas sportista pilotētā automašīna iestrēga un vēlāk tika izvilkta ārā. Pēc avārijas divām riepām bija izplēsti pamatīgi caurumi, no Lemānas ziņoja autosporta žurnālists Aldis Putniņš. Savukārt divas stundas pirms sacīkšu beigām kādā līkumā kādreizējais Pirmās formulas (F-1) braucējs Pikē juniors no aizmugures ietriecās mašīnā, ko tobrīd pilotēja Calko, un sagrieza to. Par šādu gājienu brazīlietis saņēma desmit sekunžu sodu.

Ilgstoši “ARC Bratislava” bija pēdējā vietā, tomēr turpinājumā spēja apsteigt trīs mašīnas. LMP2 klasē vienība ierindojās 20.vietā. “Esmu laimīgs, esmu noguris un esmu pateicīgs – īpaši Miroslavam, viņa komandai un arī savai ģimenei,” pavēstījis Calko, kurš diennakts laikā kopā nobrauca aptuveni desmit stundas, naktī paguļot vienu stundu. Lielu daļu sacīkstes priekšgalā par uzvaru cīnījās “Porsche” pirmā automašīna un divas “Toyota” mašīnas. Tomēr abus “Toyota” prototipus naktī piemeklēja tehniskas problēmas, līdz ar to “Porsche” pirmā automašīna bija priekšā par aptuveni 13 apļiem, tomēr izstājās eļļas spiediena problēmu dēļ.

Līdz ar to augšgalā palika tikai viena LMP1 klases mašīna, kurai gan vēl vajadzēja panākt un apsteigt vairākas lēnākās LMP2 mašīnas. Tas izdevās un stundu pirms finiša vadībā izvirzījās vienība, ko pilotēja vācietis Timo Bernhards, kā arī Ērls Bambērs un Brendons Hārtlijs no Jaunzēlandes. Zīmīgi, ka vēl tikai pagājušajā sezonā šajā mašīnā Bambēra vietā brauca pazīstamais bijušais F-1 pilots Marks Vēbers no Austrālijas, kurš pašlaik ir noslēdzis karjeru.

“Porsche” komanda Lemānas sacīkstē triumfējusi trešo gadu pēc kārtas.

Lasi vēl