Formula 1 ASV GP kvalifikācijas sacensības pārceļ uz svētdienu

Komentāri
Formula 1 ASV GP kvalifikācijas sacensības pārceļ uz svētdienu
Foto: REUTERS/SCANPIX

  Spēcīga lietus dēļ sestdien paredzētā F1 pasaules čempionāta 16. posma – ASV Grand Prix – kvalifikācija pārcelta uz svētdienas rītu pēc vietējā laika.

Kvalifikāciju sestdien bija plānots sākt plkst. 21.00 pēc Latvijas laika, tomēr tās sākums vairākkārt tika pārcelts, līdz beigās paziņots, ka tagad to plānots aizvadīt svētdien plkst. 9.00 no rīta pēc vietējā laika jeb plkst. 16.00 pēc Latvijas laika.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ja arī tad kvalifikāciju nebūs iespējams aizvadīt, piloti uz starta stāsies pēc sestdien ļoti slapjos laikapstākļos aizvadītā trešā brīvā treniņa rezultātiem. Tomēr laika prognozes svētdienai ir daudz patīkamākas par sestdienu.

Kā zināms, arī Teksasu skārušas piektās kategorijas viesuļvētras Patrīcija sekas, un tāpēc otrais treniņbrauciens piektdien nemaz netika uzsākts, jo tuvās zibeņošanas dēļ tiesnešiem nebija iespējams strādāt. Savukārt cerības aizvadīt treniņu vēlāk tika dzēstas, jo apstākļi nebija piemēroti medicīniskā helikoptera lidošanai.

Trešajā treniņā labāko rezultātu uzrādīja pašreizējais pasaules čempions un galvenais šīs sezonas titula pretendents Lūiss Hamiltons no Mercedes komandas – minūte un 59,517 sekundes. Viņam vairāk nekā 0,8 sekundes zaudēja vācietis Sebastians Fetels (Ferrari), bet trešais palika Niko Hulkenbergs no Force India komandas. Tikmēr otrs Mercedes pilots Niko Rosbergs šoreiz palika devītais.

Ja kvalifikācija tiks atcelta, pirmajā starta rindā blakus Hamiltonam būs Hulkenbergs, jo Fetelam gaidāms desmit starta vietu sods.

Arī 2004. un 2010. gadā taifūna dēļ Japānas Grand Prix kvalifikācijas sesijas sestdien tika atceltas un aizvadītas svētdienas rītā.

Lasi vēl