Pērn uzvaru guvusī Sirmača/Šimina ekipāža negaidīti atsauc dalību no rallija “Liepāja”

Pievienot komentāru
Pērn uzvaru guvusī Sirmača/Šimina ekipāža negaidīti atsauc dalību no rallija “Liepāja”
Foto: Mvfoto, Mārtiņš Vanags, Egita Upīte ()

Latvijas vadošā rallija ekipāža Ralfs Sirmacis/Artūrs Šimins negaidīti atsaukuši dalību nedēļas nogalē gaidāmajā rallijā “Liepāja”, kas vienlaikus būs arī noslēdzošais Eiropas autorallija čempionāta (ERČ) posms, līdz ar to neaizstāvot pērn šajās sacensībās gūto uzvaru.

Sirmača ekipāža, kura pērn ERČ čempionāta kopvērtējumā izcīnīja trešo vietu, lēmumu par nestartēšanu Liepājā pieņēmusi nākotnes plānu vārdā, jo nākamajā sezonā cer startēt pasaules autorallija čempionātā WRC2 klasē.

“Šo tik sarežģīto lēmumu pieņēmām kopā kā ekipāža gan ar ģenerālsponsoru, gan mūsu menedžeriem no Somijas “V&V Sport Management”. Atskatoties uz aizvadīto sezonu, esam strādājuši pie nākamā soļa mūsu karjeras attīstībā un ieturējuši pauzi no dalības sacensībās lielāka mērķa labad,” lēmumu komentējis Šimins, kuru citē abu pārstāvētā komanda “Sports Racing Technologies” (SRT).

“Nepiedalīties mājas sacensībās ir šī gada grūtākais lēmums, taču, skatoties uz nākamo sezonu, tas mums šķiet vispareizākais. Finanses, kuras bija paredzētas rallijam “Liepāja”, novirzīsim nopietnam treniņu procesam, lai mūsu fani, sponsori un ģimenes varētu vērot mūsu startu WRC2. Taču mēs viennozīmīgi vēlamies izteikt pateicību visai SRT komandai, sponsoriem, ģimenēm un atbalstītājiem, kas mums ir ticējuši un joprojām tur par mums īkšķus jebkurā situācijās,” piebilda ekipāžas stūrmanis.

Arī Sirmacis atzina, ka lēmums nav bijis no vieglākajiem. “Līdz pat pēdējam brīdim tika pārdomāti vairāki rīcības plāni. Diemžēl, lai arī cik smagi tas būtu, kādreiz nākas no kaut kā atteikties, lai nākotnē varētu sasniegt vēl vairāk. Taču vēlu veiksmi visiem sportistiem. Liepājas rallijs noteikti nav vieglas sacensības, tāpēc sportistiem būs vajadzīga izturība un arī meistarība, lai veiksmīgi sasniegtu finišu,” uzskata pilots.

Tikmēr SRT komandas vadītājs Ģirts Krūzmanis atzina, ka šādu ekipāžas soli komanda nebija gaidījusi. “Jāatzīst, tas man bija nepatīkams lēmums. Bijām ieguldījuši nopietnu darbu, mašīna ir sagatavota startam augstākajā līmenī, sagaidījām jaunas, skaistas uzvaras. Taču respektēju ekipāžas izvēli, jo, protams, saprotu, ka dažkārt nākas pieņemt grūtus lēmumus augstāku mērķu vārdā. Vēlu puišiem veiksmi iecerētā īstenošanā,” norādīja Krūzmanis.

Lasi vēl