PČ rallijkrosā Biķerniekos plāno piedalīties arī Džidži Galli un latvietis Nitišs

0 Komentāru
PČ rallijkrosā Biķerniekos plāno piedalīties arī Džidži Galli un latvietis Nitišs
Foto: SWEDEN/ SCANPIX/ LETA ()

Oktobra sākumā Biķernieku trasē gaidāmajā pasaules rallijkrosa čempionāta Latvijas posmā plāno piedalīties arī ar ekstravagantu braukšanas stilu pazīstamais itāļu pilots Džidži Galli, kurš karjeras laikā kāpis uz pasaules autorallija čempionāta (WRC) sacensību goda pjedestāla.

Tāpat kļuvis zināms, ka vietējā zvaigzne Reinis Nitišs sacensībās piedalīsies ar Olsbergs MSE komandas sagatavotu Ford Fiesta RX spēkratu.

Organizatori trešdien atklājuši, ka sacensībām pasaules rallijkrosa un Eiropas rallijkrosa čempionātu ieskaitē kopā pieteikušās 49 SuperCar klases automašīnas. Pasaules čempionāta desmitajam posmam pieteikušies 24 braucēji, un kā lielākā sensācija prezentēts Džidži Galli, kurš sacensībās startēs, ja sekmīgi ritēs nākamajā nedēļā Barselonā plānotie testi.

Galli karjeras laikā divas reizes kāpis uz goda pjedestāla WRC posmos, bet rallijkrosa čempionātā viņš līdz šim bez lieliem panākumiem startējis divos – 2014.gadā, esot Nitiša komandas biedrs Olsbergs MSE rindās, viņš spēja gūt astoto vietu savā dzimtajā Itālijā. Biķerniekos Galli plānojis braukt ar Kia Rio Supercar automašīnu.

Tikmēr Nitišs apstiprinājis, ka arī Latvijas etapā brauks zviedru komandā, kurā jau pavadīja 2014. un 2015.gada sezonas. Latvieša atgriešanās Olsbergs MSE rindās notiks šonedēļ gaidāmajā etapā Barselonā, bet tagad apstiprināts, ka arī posmā Biķerniekos Nitišs brauks šajā vienībā.

“Starts Biķernieku trasē, latviešu līdzjutēju priekšā, būs ļoti atbildīgs, tādēļ izvēlējos, manuprāt, drošāko variantu, ar ko varēšu cīnīties par cienījamu rezultātu,” izteicies Nitišs. “Čempionāta posmu Barselonā, kur segums ir līdzīgs kā Biķerniekos, aizvadīšu, pierodot pie auto, lai jau Latvijā varētu startēt ar pilnu atdevi. Zīmīgi, ka Olsbergs MSE bija viena no tikai dažām komandām, kas vasarā izmantoja iespēju iemēģināt Biķernieku trasi un piemeklēt tai atbilstošus regulējumus.”

“Ļoti iespējams, ka šo sezonu noslēgšu ar mājas sacensībām un atlikušo laiku veltīšu, lai koncentrētos 2017.gada plāniem,” paudis sportists.

Sacensībās Biķerniekos piedalīsies arī vēl viens mājinieku favorīts Jānis Baumanis, kurš šajā sezonā pārstāv Austria komandu. Tāpat SuperCar klasē Latvijas etapā debitēs lietuvietis Nerijs Naujokaitis.

0 Komentāru