Komentāri
Pauls Jonass PČ posmā Ķegumā par lielu prieku Latvijas faniem izcīna otro vietu
Foto: MXGP.COM

Latvijas motobraucējs Pauls Jonass svētdien izcīnīja otro vietu Ķeguma trasē Zelta zirgs notiekošā pasaules čempionāta 12.posmā MX2 klasē. Jonass abos braucienos finišēja otrais, piekāpjoties vienīgi britam Maksam Anstī.

Pirmajā braucienā Jonass, kurš šosezon pārstāv KTM rūpnīcas komandu Red Bull KTM Factory Racing, jau sacensību startā izvirzījās līderpozīcijā, bet neveiksmi piedzīvoja viens no sacensību favorītiem slovēnis Tims Gajsers. Tomēr 12.aplī kvalifikācijas uzvarētājs brits Makss Anstī atņēma līderpozīciju, Jonasu nobīdot uz otro pozīciju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pirmajā braucienā uzvaru izcīnīja Anstī, bet otrais bija Jonass, kamēr trešais finišēja nīderlandietis Deivijs Pūtjess, kuram šis ir pirmais goda pjedestāls pasaules čempionāta posmos. Savukārt vēl viens latvietis Roberts Justs no HSF Logistics komandas izcīnīja devīto vietu, bet Gajseram izdevās finišā pacelties uz septīto pozīciju.

Tikmēr otrajā braucienā jau no paša starta līderpozīcijā izvirzījās Anstī, kurš to noturēja līdz pat finišam. Tikmēr Jonass pirmajos apļos izlauzās līdz otrajai pozīcijai, bet trešais bija Somiju pārstāvošais igaunis Harri Kullass. Pirmais trijnieks savas pozīcijas līdz finišam noturēja, bet Gajsers finišēja ceturtais, kamēr Justs ieņēma 16.vietu.

Posmā ar 50 punktiem triumfēja Anstī, bet Jonass bija otrais ar 44 punktiem, kamēr trešais ar 36 punktiem bija Kullass. Savukārt Justs ar 17 punktiem Latvijas posmā izcīnīja 13.vietu.

Šajā posmā nepiedalās MX2 klases sezonas kopvērtējuma līderis Džefrijs Herlingss no Nīderlandes, kurš ir Jonasa komandas biedrs. Neraugoties uz vairākām neveiksmēm pēdējos posmos, pārliecinošs kopvērtējuma līderis ar 423 punktiem joprojām ir Herlingss, kuram ar 377 punktiem seko Gajsers. Tikmēr 352 punkti ir Valentīnam Gilo, bet ceturtajā vietā ir Jonass, kuram par punktu mazāk. Savukārt Justs ar 162 punktiem saglabā 15.pozīciju.

Tikmēr prestižākajā MXGP klasē pirmajā braucienā kā pirmais no starta aizbrauca un uzvaru izcīnīja nīderlandietis Glens Koldenhofs, aiz sevis atstājot beļģi Kevinu Strijbosu un francūzi Gotjē Polēnu. Tikmēr kvalifikācijas neveiksminieks, slavenais itālis Antonio Kairoli, ieņēma ceturto vietu. Savukārt kopvērtējuma līderis francūzis Romēns Febrē startā piedzīvoja neveiksmi, bet līdz finišam spēja pakāpties uz astoto pozīciju. Vienīgais Latvijas pārstāvis Dāvis Ivanovs finišēja 19.vietā.

Savukārt otrajā braucienā līderpozīciju no starta līdz pat finišam noturēja Febrē, bet kā otrais finišēja Koldenhofs, kamēr trešo vietu izcīnīja Polēns. Tikmēr Ivanovs finišu sasniedza kā 20.

Posmā ar 47 punktiem uzvarēja Koldenhofs, bet otrais ar 40 punktiem bija Polēns, par diviem punktiem apsteigdams tautieti Fevrē. Savukārt Ivanovs ar trim punktiem Latvijas posmā ieņēma 21.pozīciju.

Pasaules čempionāta kopvērtējuma līderis pēc 12 posmiem ar 457 punktiem ir Febrē, kuram ar 416 punktiem seko Kairoli, kamēr uz trešo vietu ar 391 punktu pakāpies Polēns. Tikmēr vācietis Maksimiliāns Nagls, kurš traumas dēļ izlaiž pēdējos trīs posmus, ar 360 punktiem ir ceturtais. Līdz šim šosezon Ivanovs piedalījies četros MXGP posmos, kas ar 11 punktiem kopvērtējumā ļauj ieņemt 35.vietu.

Lasi vēl