Paulam Jonasam astotā vieta Vācijas GP kvalifikācijā

Pievienot komentāru
Paulam Jonasam astotā vieta Vācijas GP kvalifikācijā
FACEBOOK/PAULS JONASS

Latvijas vadošais motokrosa braucējs Pauls Jonass no “Rockstar Energy Husqvarna” komandas sestdien Vācijā izcīnīja astoto vietu pasaules čempionāta sezonas desmitā posma – Vācijas “Grand Prix” – kvalifikācijā prestižākajā MXGP klasē.

Uzvaru kvalifikācijā svinēja slovēnis Tims Gasjers, kurš par sešām sekundēm apsteidza šveicieti Žeremiju Sīveru, bet trešais bija nīderlandietis Glens Koldenhofs.

Tikmēr Jonass pēc pirmā apļa bija septītais, bet vēlāk zaudēja divas pozīcijas, taču, tuvojoties kvalifikācijas beigām, latvietis apsteidza savu komandas biedru Armīnu Jasikoni no Lietuvas.

Pirms tam treniņā Jonass piedzīvoja kritienu, apmezdams atmugurisku kūleni, tomēr tas netraucēja turpināt braucienu un pēc tam stāties uz starta kvalifikācijā.

Vācijas Lielās balvas sacensības notiks svētdien.

Iepriekšējā posmā Ķegumā gūto savainojumu dēļ šajās sacensībās nestartē Jonasa bijušie komandas biedri Antonio Kairoli no Itālijas un Džefrijs Herlingss no Nīderlandes.

MXGP klasē pasaules čempionāta kopvērtējumā līderis ir Gajsers, kurš iekrājis 391 punktu, par 33 punktiem apsteidzot Kairoli. Nākamie sekotāji ir vairāk nekā 100 punktu attālumā, bet Jonass ar 186 punktiem ieņem desmito pozīciju.

Jonasam šī ir debijas sezona spēcīgajā MXGP klasē, turklāt aizvadītajā gadā viņš iedzīvojās smagā savainojumā, tāpēc šo sezonu nācās iesākt nedaudz vieglākā režīmā. Savukārt piektajā posmā, kas norisinājās Itālijā, Jonass pirmo reizi kāpa uz goda pjedestāla MXGP klasē, izcīnot otro vietu.

Šajā sezonā pasaules čempionātā 19 posmi, no kuriem devītais pirms nedēļas tika aizvadīts Ķegumā, kur Jonass ieņēma 12.vietu.