Pasaules čempions motokrosā Jonass neturpinās sadarbību ar savu treneri

3 komentāri
Pasaules čempions motokrosā Jonass neturpinās sadarbību ar savu treneri
Pauls Jonass mainīs treneri. (Foto: Zane Bitere / LETA)

Latvijas motokrosa zvaigznei Paulam Jonasam, kurš šogad kļuva par pasaules čempionu MX2 klasē, nākamajā sezonā būs cits treneris, jo sadarbība ar nīderlandieti Marku de Rūveru netiks turpināta, aģentūrai LETA pastāstīja sportista tēvs Kaspars Jonass.

Jonass un de Rūvers sadarbību sāka pērnā gada nogalē, tomēr pēc sezonas tika nolemts, ka sadarbība netiks turpināta. “Vienošanās ar de Rūveru bija līdz oktobra sākumam, bet pēc sezonas nolēmām, ka ar viņu sadarbību neturpināsim. Rezultāts nebija slikts, tomēr mums īsti nepatika daži viņa gājieni un darbības,” atzina Kaspars Jonass. “Sapratām, ka de Rūvers mentāli neatbilst tam, ko mēs vēlamies no trenera.”

Kā vienu no iemesliem Jonass vecākais minēja to, ka de Rūveram bijusi vāja komunikācija ar Jonasa fiziskās sagatavotības treneri Villiju Lindenu. “Šiem abiem treneriem vajadzētu sadarboties kā rokai ar cimdu, taču tas iztrūka,” norādīja motokrosista tēvs.

Jonasu komanda, kurā bez braucēja un tēva lēmumu pieņemšanā piedalās arī Kristers Serģis, ir ievirzījuši sarunas par jaunu galveno treneri, taču tā kandidatūru sportista tēvs vēl nevēlējās atklāt. “Kamēr notiek sarunas, tas lai paliek noslēpums,” viņš piebilda.

Savukārt pats Pauls Jonass trešdien Beļģijā jau sācis gatavoties nākamajai sezonai. “Pauls ir Beļģijā, kur kopā ar Villiju Lindenu ir sācis gatavošanos, strādājot pie fiziskās sagatavotības,” stāstīja Jonasa tēvs. Nākamā sezona Jonasam būs pēdējā pasaules čempionāta MX2 klasē, bet pēc tam viņam būs jāpāriet uz prestižāko MXGP.

Jonasu iepriekš trenēja desmitkārtējais pasaules čempions Stefans Evertss, kuru pēc tam nomainīja piecas reizes par čempionu kļuvušais Žoels Smetss. Zīmīgi, ka Smetss arī tagad izrādījis interesi par sadarbību ar Jonasu. “Interese no viņa ir un pārrunas ir notikušas, taču lēmumu pieņemsim trijatā ar Paulu un Kristeru, izlemjot, kas Paulam būs labākais, lai turpinātu progresēt,” atzina Kaspars Jonass.

Tikmēr de Rūvers trešdien paziņoja, ka nākamajā sezonā trenēs “F&H Racing Team”, kurā startē spānis Ruvens Fernadess un Edamss Sterijs.

3 komentāri