Pasaules čempionāts blakusvāģu motokrosā sāksies bez Latvijas motosportistu dalības

0 Komentāru
Pasaules čempionāts blakusvāģu motokrosā sāksies bez Latvijas motosportistu dalības
RŪTA KALMUKA, F64

2021.gada pasaules čempionāta blakusvāģu motokrosā šajā nedēļas nogalē sāksies bez Latvijas motosportistu dalības.

Titulētais latviešu kantētājs Kaspars Stupelis šajā sezonā startē kopā ar igauņu braucēju Gertu Gordejevu. Jūlija beigās, gatavojoties Igaunijas čempionāta posmam, ekipāža piedzīvoja kritienu, kuras rezultātā Gordejevs guva apakšdelma kaula lūzumu pie plaukstas locītavas.

Igaunijas motosportistam tika veikta operācija un jau tobrīd viņš prognozēja, ka augustā sacensībās nepiedalīsies. Trešdien viņš vēlreiz apstiprināja šo informāciju, sociālajos tīklos paziņojot, ka nedēļas nogalē ekipāža neizies uz starta pasaules čempionāta pirmajā posmā.

Pirmā etapa pieteikumā nav arī beļģa Kristofa Santermansa, kurš pērn paziņoja, ka 2021.gadā startēs kopā ar latviešu kantētāju Elviju Mucenieku.

Sezonas sākums iecerēts 22.augustā Jinīnā, Čehijā, turpinājums 19.septembrī Ossā, Nīderlandē. Nākamais posms ieplānots 26.septembrī Igaunijā, “Lange Motokeskus” trasē, kas atrodas netālu no Tartu, bet ceturtais – 10.oktobrī Kramolīnā, Čehijā.

Līdz šim atcelti posmi Ukrainā, Francijā, Vācijā, Šveicē un Slovēnijā.

Pēdējos divus gadus sezonas kalendārā nav Latvijas posma, tiesa, 2020.gada meistarsacīkstes tika atceltas pavisam. Kopš 2015.gada Latvijā posmu uzņēma “Pīlādžu” mototrase Stelpes pagastā. Šajā pašā gadā Latvijā notika etaps arī Ķegumā.

Latvijā pasaules čempionāta posmi tiek rīkoti kopš 1996.gada un iepriekš tos ilgstoši uzņēma trases Ķegumā un Cēsīs.

0 Komentāru