Panākums visai Baltijai! Igaunis Tenaks tiek pie pirmās WRC uzvaras karjerā

1 komentārs
Panākums visai Baltijai! Igaunis Tenaks tiek pie pirmās WRC uzvaras karjerā
Foto: EPA/SCANPIX

Igaunijas braucējs Ots Tenaks no “M-Sport Ford” komandas svētdien pirmo reizi karjerā izcīnīja uzvaru kādā no pasaules autorallija čempionāta (WRC) posmiem.

Pašlaik 29 gadus vecais igaunis bija labākais sezonas septītajā posmā Itālijā, 19 ātrumposmu summā par 12,3 sekundēm apsteidzot “Toyota” braucēju Jari Mati Latvalu no Somijas. Savukārt uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa “Hyundai” pilots Tjerī Novils no Beļģijas. Tikmēr iepriekšējo četru sezonu čempions Sebastjans Ožjē no Francijas, kurš ir Tenaka komandas biedrs “M-Sport Ford” vienībā, bija tikai piektajā vietā. Tiesa, viņu šajā posmā piemeklēja tehniskas ķibeles.

Foto: igauņu pilots darbībā

Pirms tam Igaunijas sportisti WRC uzvaras bija guvuši tikai 2003. un 2004.gadā, kad kopumā piecus panākumus izcīnīja Marko Mertins. Pasaules čempionāta kopvērtējumā Ožjē tagad ir 141 punkts, kamēr otrajā vietā ar 123 punktiem seko Novils. Trešais tikmēr ar 108 punktiem tagad ir Tenaks, par vienu punktu apsteidzot Latvalu.

Pērn ceturto gadu pēc kārtas par pasaules čempionu kļuva Ožjē, kurš pārstāvēja “Volkswagen” komandu, taču pēc tam, kad Vācijas vienība paziņoja par nestartēšanu šī gada čempionātā, francūzis pārgāja uz “M-Sport Ford” komandu. Šosezon pasaules čempionātā ir plānoti 13 posmi.

1 komentārs