Komentāri
Nitišs un Baumanis nekvalificējas pusfinālam rallijkrosa pasaules čempionāta pirmajā posmā
Foto: LETA ()

Latvijas autobraucēji  un Jānis Baumanis pasaules rallijkrosa čempionāta (PČ) jaunās sezonas pirmajā posmā Portugālē svētdien nespēja kvalificēties pusfinālam prestižākajā SuperCar klasē.

Kvalifikācijas četrās kārtās abi Latvijas sportisti guva pa 122 punktiem, Baumanim ierindojoties 14.vietā, bet Nitišam pozīciju zemāk. Pusfinālā iekļuva 12 labākās ekipāžas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Nitišs, kurš debitēja All-Inkl.com komandā no Vācijas, sestdien pirmajā kvalifikācijas braucienā ieņēma desmito vietu, bet otrajā braucienā viņš bija 12.vietā. Pēc pirmās dienas Nitišs bija 11.pozīcijā, bet svētdien notikušajās trešajā un ceturtajā kvalifikācijas kārtās Nitišs ieņēma attiecīgi 15. un 17.vietu, izkrītot ārpus pusfināla dalībnieku zonas.

“Lai gan šoreiz nekvalificējos pusfinālam, man ir liels prieks cik raiti virzāmies uz priekšu ar auto attīstību,” pēc sacensībām teica Nitišs.

Savukārt Baumanis, kurš aizvada pirmo pilno sezonu pasaules čempionātā “SuperCar” klasē, pārstāvot Austria komandu, sestdien pirmajā braucienā bija 13.vietā, bet otrajā viņš pakāpās divas pozīcijas augstāk, kas pēc pirmās dienas deva 14.pozīciju. Svētdien trešajā braucienā Baumanis ierindojās 16.pozīcijā, bet ceturtajā braucienā viņš bija 14.vietā.

Sacensībās startē 20 autobraucēji.

Pirmajā sacensību dienā dalībniekiem papildus problēmas sagādāja lietus, bet svētdien uz pēcpusdienu laiks sāka noskaidroties.

Tikmēr Eiropas čempionāta Super 1600 klasē Jāņa Baumaņa brālis Artis, kurš pārstāv “Set Promotion” komandu, kurā pērn startēja arī viņa brālis, kļūstot par Eiropas čempionu. Pirmajā braucienā A.Baumanis ieņēma 18.vietu, bet otrajā viņš palika bez rezultāta. Savukārt svētdien A.Baumanim trešajā braucienā izdevās izcīnīt trešo vietu, bet ceturtajā viņš bija septītais.

Ar 105 punktiem J.Baumanis ieņēma 17.vietu 32 sportistu konkurencē un arī neiekļuva starp pusfināla dalībniekiem.

Jau ziņots, ka pirms diviem gadiem Nitišs izcīnīja pasaules rallijkrosa čempionāta bronzas medaļu, bet pērn, savā otrajā sezonā Olsbergs MSE komandā, viņš palika septītais. Tikmēr J.Baumanis pērn kļuva par Eiropas čempionu Super 1600 klasē, bet tagad spēris soli augstāk.

Šogad pasaules rallijkrosa čempionāta posms pirmoreiz tiks aizvadīts arī Latvijā, sportistiem 1. un 2.oktobrī viesojoties Biķernieku trasē.

Kopumā sezonā būs 12 posmi, no kuriem lielākā daļa notiks Eiropā, bet pa reizei sacensības paredzētas arī Kanādā un Argentīnā.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl