Nitišs un Baumanis Biķerniekos iekļūst pasaules čempionāta pusfinālā

Pievienot komentāru
Nitišs un Baumanis Biķerniekos iekļūst pasaules čempionāta pusfinālā
EDIJS PĀLENS, LETA

Latvijas piloti Reinis Nitišs un Jānis Baumanis svētdien Biķernieku trasē iekļuva pasaules čempionāta rallijkrosā devītā posma pusfinālā prestižākajā “SuperCar” klasē.

Sestdien sacensību pirmajā dienā, kad tika aizvadīti pirmie divi kvalifikācijas braucieni, Nitišs kopvērtējumā ierindojās 11.vietā, kamēr Baumanis palika soli aiz labāko divapdsmitnieka, ieņemot 13.pozīciju.

Svētdien trešajā kvalifikācijas braucienā Nitišs izcīnīja otro vietu, bet trešajā bija astotais, kas ļāva uzlabot savas pozīcijas kopvērtējumā. Tikmēr Baumanim bija attiecīgi sestā un 12.vietā, kas netraucēja iekļūt labāko divpadsmitniekā un līdz ar to arī pusfinālā.

Kvalifikācijā ar 164 punktiem uzvarēja norvēģis Andrēass Bakerūds, Nitišs ar 146 punktiem bija sestais, bet Baumanis ar 131 punktu ierindojās 12.pozīcijā.

Pusfināli sāksies plkst.15.

Prestižajā “SuperCar” klasē Baumanis šosezon pārstāv STARD komandu, bet Nitišs brauc “GRX Taneco” vienībā.

Šajā nedēļas nogalē Biķerniekos notiek arī sacensības Eiropas čempionāta “SuperCar” un “Super1600” klasēs. Eiropas čempionāta “SuperCar” ieskaitē cīnījās Jānis Veģeris, kurš kvalifikācijā palika pēdējā, 15.vietā.

Baumanis posmā Norvēģijā izcīnīja trešo vietu, bet Kanādā bija otrais, kamēr Nitišs bija trešais Zviedrijā.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc astoņiem posmiem līderis ar 160 punktiem ir norvēģis Andrēass Bakerūds, kuram ar 158 punktiem seko abi brāļi Timijs un Kevins Hanseni. Ceturtais ar 135 punktiem ir Niklass Grēnhelms, bet Baumanis ar 120 punktiem atrodas piektajā pozīcijā. Savukārt Nitišs ar dalību divos posmos iekrājis 26 punktus un atrodams 17.pozīcijā.

Pasaules čempionātā šogad kopumā būs desmit posmi. Salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, seriālu pametušas vairākas rūpnīcas komandas, kā arī iepriekšējo gadu vadošie piloti.