Nitišs un Baumanis apstājas pirmā posma pusfinālā

Pievienot komentāru
Nitišs un Baumanis apstājas pirmā posma pusfinālā
Foto: LETA

Latvijas autobraucēji Reinis Nitišs un Jānis Baumanis pasaules rallijkrosa čempionāta jaunās sezonas pirmajā posmā Portugālē svētdien nespēja kvalificēties pusfinālam prestižākajā SuperCar klasē.

Kvalifikācijas četrās kārtās abi Latvijas sportisti guva pa 122 punktiem, Baumanim ierindojoties 14.vietā, bet Nitišam pozīciju zemāk. Pusfinālā iekļuva 12 labākās ekipāžas. Nitišs, kurš debitēja All-Inkl.com komandā no Vācijas, sestdien pirmajā kvalifikācijas braucienā ieņēma desmito vietu, bet otrajā braucienā viņš bija 12.vietā. Pēc pirmās dienas Nitišs bija 11.pozīcijā, bet svētdien notikušajās trešajā un ceturtajā kvalifikācijas kārtās Nitišs ieņēma attiecīgi 15. un 17.vietu, izkrītot ārpus pusfināla dalībnieku zonas.

“Lai gan šoreiz nekvalificējos pusfinālam, man ir liels prieks cik raiti virzāmies uz priekšu ar auto attīstību,” pēc sacensībām teica Nitišs. “Šoreiz mums pietrūka ātruma un pieredzes ar jauno auto, lai jau pirmajās sacensībās iekļūtu pusfinālā. Tomēr, vēlos uzslavēt visu komandu, kas padarīja ļoti daudz darba, lai automašīna bez tehniskām problēmām spētu veikt katru kvalifikācijas braucienu,” stāstīja latvietis. “Portugālē neviens no braucieniem man nebija ideāls, gan pats pieļāvu kļūdas, gan iesaistījos kontaktcīņās ar konkurentiem, kas kvalifikācijas laiku noteikti neuzlaboja. Esmu pārliecināts, ka pirmais pusfināls mums nebūs ilgi jāgaida.”

Savukārt Baumanis, kurš aizvada pirmo pilno sezonu pasaules čempionātā SuperCar klasē, pārstāvot Austria komandu, sestdien pirmajā braucienā bija 13.vietā, bet otrajā viņš pakāpās divas pozīcijas augstāk, kas pēc pirmās dienas deva 14.pozīciju. Svētdien trešajā braucienā Baumanis ierindojās 16.pozīcijā, bet ceturtajā braucienā viņš bija 14.vietā.

Sacensībās startēja 20 autobraucēji. Finālā uzvaru izcīnīja pēdējo divus gadu rallijkrosa pasaules čempions norvēģis Peters Sūlbergs, kuram sekoja zviedrs Robins Lāšons un Tomass Heikinens no Somijas.

Lasi vēl