Nitišs pēc Pasaules RX Beļģijas posma pirmās dienas trīspadsmitais

0 Komentāru
Nitišs pēc Pasaules RX Beļģijas posma pirmās dienas trīspadsmitais
Foto: OLSBERGS MSE

Ar pirmajām divām kvalifikācijas kārtām šodien Metē trasē Beļģijā sākās Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta (Pasaules RX) trešais posms, kurā Supercar klasē startē arī Reinis Nitišs.

Jēkabpilietis pirmajā kvalifikācijas kārtā, slapjā trasē, uzrādīja 15. ātrāko laiku, savukārt otrajā kārtā – 14., kas pēc pirmās sacensību dienas ļauj viņam ierindoties 13. vietā. Rīt sacensības turpināsies – priekšā vēl divas kvalifikācijas kārtas, kā arī pusfināli un finālbraucieni.

Beļģija Pasaules RX dalībniekus sagaidīja ar vēju un nelielu lietu, kas ne tikai padarīja trasi sarežģītāk izbraucamu, bet arī ieviesa loterijas elementu pirmajos divos kvalifikācijas braucienos.

Lietum smidzinot, Reinim izdevās izcīnīt pārliecinošu uzvaru pirmās kvalifikācijas kārtas savā braucienā, par pusotru sekundi pārspējot Robinu Larsonu. Reinis jau pirmajā aplī izvirzījās brauciena vadībā un līderpozīciju tā arī neatdeva.

”Kvalifikācijas kārtas laikā, trase kļuva arvien slapjāka un, atšķirībā no pirmajiem braucieniem, mēs jau startējām uz visai slapja asfalta. Šādos apstākļos konkurēt ar tiem, kuri startēja pirms mums, bija praktiski neiespējami,” pēc brauciena atzina Nitišs.

Otrajā kvalifikācijas kārtā Reinis startēja sestajā braucienā, no mazāk izdevīgās ārmalas. Tomēr braucienā izdevās finišēt otrajā vietā, tūliņ aiz PG Andersona. Otrajā kvalifikācijā kārtā Nitišam 14. ātrākais laiks, kas kopvērtējumā pēc pirmās dienas pirmajām divām kvalifikācijas kārtām ļāva Reinim ierindoties 13. vietā. Par līderiem pēc pirmās sacensību dienas kļuvuši Peters Solbergs un Matiass Ekstrems.

Rīt priekšā divi izšķirošie kvalifikācijas braucieni un Reinis gatavs atgūt zaudētās pozīcijas, lai iekļūtu pusfinālā: ”Šodien nebija mana diena. Ir viss, lai varētu uzrādīt konkurētspējīgus laikus, bet pirmajā braucienā nepaveicās ar laika apstākļiem, savukārt otrajā braucienā zaudēju laiku, braucot aiz konkurentiem. Labā ziņa, mums ir plāns kā uzlabot sniegumu – rītdienu sāksim no jaunas baltas lapas!”

0 Komentāru