Nitišs parāda savu īsto ātrumu un izcīna augsto piekto vietu Francijā

0 Komentāru
Nitišs parāda savu īsto ātrumu un izcīna augsto piekto vietu Francijā
Foto: reinisnitiss.com

Latvijas autobraucējs Reinis Nitišs, aizvadot savu pēdējo sacīksti All-Inkl.com vienībā, svētdien izcīnīja piekto vietu pasaules rallijkrosa čempionāta astotajā posmā Francijā prestižākajā SuperCar klasē. Šī bija pirmā reize šosezon, kad Nitišs sasniedza kāda pasaules čempionāta posma finālu.

Pēc pirmās dienas, kad tika veikti pirmie divi kvalifikācijas braucieni, Nitišs atradās 11.vietā. Svētdien trešajā kvalifikācijā latvietis bija 15.vietā, bet ceturtajā izcīnīja jau piekto pozīciju. Summā Nitišs ar iekrātiem 129 punktiem kvalifikācijā saglabāja 11.vietu, kas ļāva iekļūt starp tiem 12 pilotiem, kuri sasniedza pusfinālu. Latvietim, kuram šī sezona ir diezgan nesekmīga, pusfinālā izdevās iekļūt vien trešo reizi šosezon.

Tikmēr Austria komandas braucējs Jānis Baumanis trešajā kvalifikācijā bija 13.vietā, bet tehnisku problēmu dēļ viņš palika uz starta ceturtajā braucienā, pie punktiem netiekot. Līdz ar to ar 82 punktiem latvietis ierindojās 26.vietā un pusfinālā neiekļuva.

Savukārt pusfinālā Nitišs startā aizbrauca kā pēdējais, bet pēc tam vienā no pirmajiem līkumiem viņš pa iekšmalu apdzina uzreiz divus sportistus un bija ceturtais. Pēc norvēģa Petera Solberga došanās džokera aplī, Nitišs pacēlās jau uz trešo vietu, kas viņam garantēja vietu pusfinālā. Latvijas pārstāvis sava brauciena laikā aizvadīja ļoti spraigu cīņu ar Solbergu, kurš pāris apļus nekādi nevarēja tikt garām Latvijas sportistam.

Nitišs savā džokera aplī devās pašā pusfināla brauciena noslēgumā, kā rezultātā Solbergs viņu apsteidza. Taču pašās beigās riteni pārsita zviedrs Matīass Ēkstrems, kas latvietim tomēr ļāva iespraukties starp trim braucējiem, kas pirmo reizi šosezon ļāva iekļūt finālā.

Finālā Nitišs startēja no pēdējās rindas, bet jau pašā sākumā latvietim bija tehniskas problēmas, tāpēc viņš ievadā bija stabili pēdējais un jau pirmajā aplī devās džokerī. Viņam panākt konkurentus bija ļoti grūti, bet noslēdzošajā aplī Latvijas braucējs bija ļoti agresīvs, kas viņam ļāva pakāpties uz piekto vietu.

Savukārt par sacensību uzvarētāju kļuva zviedru pilots Jūhans Kristofešsons, kuram šis bija pirmais panākums šosezon, kamēr otrais bija Andreass Bakerūds no Norvēģijas. Uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena stājās leģendārais francūzis Sebastians Lēbs.

0 Komentāru