Nitišs Hokenheimas Pasaules RX posmā finišē otrais aiz Solberga

Komentāri
Nitišs Hokenheimas Pasaules RX posmā finišē otrais aiz Solberga
Foto: REINISNITISS.COM

Talantīgais Latvijas autobraucējs Reinis Nitišs svētdien izcīnīja otro vietu pasaules čempionāta prestižākās SuperCar klases otrajā posmā, kas norisinājās slavenajā Hokenheimas trasē Vācijā.

Fināla sacensībās jau pašā startā Nitišs izvirzījās otrajā pozīcijā, atpaliekot vienīgi no pieredzējušā norvēģa Petera Sūlberga. Ar katru apli Sūlbergs palielināja savu pārsvaru, bet Nitišs mēģināja nosargāt otro vietu no zviedra Timija Hansena. Priekšpēdējā aplī Sūlbergs devās Džokera aplī, līdz ar to viņa pārsvars saruka līdz nedaudz vairāk kā pussekundei. Pēdējā aplī arī Nitišs un Hansens veica Džokera apli.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sacensību finišā latvietis no Sūlberga atpalika par 2,54 sekundēm un izcīnīja otro vietu, bet Hansens ierindojās trešajā pozīcijā. Pirms tam Nitišs izcīnīja uzvaru sacensību pusfinālā.

Latviešu autobraucējs sacensību līderpozīcijās jau izvirzījās pēc pirmā apļa un pakāpeniski palielināja savu pārsvaru. Brauciena piektajā aplī Nitišs devās Džokera aplī, taču arī tas neapdraudēja viņa pozīciju.

Savu tuvāko sekotāju zviedru Robinu Lāšonu Nitišs apdzina par 2,563 sekundēm. Savukārt trešajā vietā ierindojās Lāšona tautietis Timijs Hansens.

Jau vēstīts, ka pēc piektdien veiktajiem pirmajiem diviem kvalifikācijas braucieniem Nitišs kopējā ieskaitē bija trešajā vietā. Sestdien sportistiem bija jāveic vēl divas atlases sacensības, kurās Nitišs kvalificējās sacensību pusfinālam.

Savā trešajā kvalifikācijas braucienā Olsbergs MSE komandu pārstāvošais Nitišs atkal bija trešajā pozīcijā, bet ceturtajā izdevās izcīnīt jau otro vietu, priekšā palaižot vien slaveno norvēģi Peteru Sūlbergu, kurš pērn kļuva par pasaules rallijkrosa čempionu.

Kopējā vērtējumā latvietis pēc četriem braucieniem pakāpās uz otro vietu, kas viņam pusfināla braucienu ļāva sākt no pirmās starta pozīcijas.

Lasi vēl