Nitišs Biķerniekos apstājas pusfinālā, uzvaru pasaules čempionāta posmā izcīna Kristofersons

Pievienot komentāru
Nitišs Biķerniekos apstājas pusfinālā, uzvaru pasaules čempionāta posmā izcīna Kristofersons
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Latvijas pilots Reinis Nitišs rallijkrosa pasaules čempionātā “SuperCar” klasē sestdien Biķernieku trasē pusfinālā ieņēma piekto vietu. Uzvaru izcīnīja zviedrs Juhans Kristofersons.

Čempionāta piektā posma pirmais kvalifikācijas brauciens pasaules čempionāta “SuperCar” ieskaitē sākās ar Latvijas braucēja Nitiša klātbūtni, viņam ierindojoties trešajā vietā aiz kopvērtējuma trešās vietas īpašnieka soma Niklasa Grenholma un Liama Dorana (Lielbritānija).

Kopā pirmajos kvalifikācijas braucienos Nitišs uzrādīja 11.ātrāko laiku un ieguva 33 punktus. Uzvarēja un 50 punktus sev ieskaitīja divkārtējais pasaules čempions zviedrs Juhans Kristofersons.

Arī otrajā kvalifikācijas sesijā Nitišs bija trešais savā braucienā, kopā ierindojoties 12.vietā un nopelnot 32 punktus. Uzvarēja otrajos kvalifikācijas braucienos Grenholms.

Trešajā kvalifikācijā savu braucienu Nitišs uzsāka kā ceturtais, taču pēc krieva Timura Timerzjanova braucamā sabojāšanas un abu pārējo braucēju došanās “džokera” aplī Nitišs drīz apdzina Timerzjanovu un bija vadībā līdz ceturtajam aplim, kad viņam bija jādodas “džokera” aplī, palaižot garām zviedru Antonu Marklundu, taču apsteidzot vācu braucēju Renē Minnihu, ar kuru Nitišam pirms brauciena bija vienāds punktu skaits.

Visu braucēju summā Latvijas pilots gan trešajā kvalifikācijā, gan triju braucienu summā ieņēma 11.vietu un ar 98 punktiem iekļuva pusfinālā. Trešajā kvalifikācijas braucienu sesijā ātrākais bija pasaules čempionāta kopvērtējuma otrās vietas īpašnieks zviedrs Matīass Ēkstrems.

Pēcāk noskaidrojās, ka Nitišs trasē dosies jau pirmajā pusfinālā un kopā ar norvēģi Andrēasu Bakerūdu startēs no pēdējās rindas. Šī brauciena priekšgalā būs sestdien kvalifikācijā visvairāk punktus sakrājušais Grenholms, kā trešā brauciena uzvarētājs Ēkstrems. Tikmēr starp līderiem un Nitišu startā bija pērn Rīgā uzvarējušais zviedrs Timijs Hansens un ungārs Kristiāns Sabo.

Pusfinālā sešu braucēju konkurencē Nitišs pa iekšējo malu izrāvās trešajā vietā, aiz viņa braukušajam Sabo uzreiz iebraucot “džokera” aplī.

Konkurenti bija ātrāki par Nitišu un arī pēc “džokera” apļa veikšanas trasē izbrauca priekšā Latvijas pilotam, kurš otrajā aplī pats devās “džokera” aplī, atgriezdamies priekšā ungāru braucējam.

Finišējot piektajā vietā, Nitišs ieguva divus papildpunktus čempionāta kopvērtējumā.

Uzvarēja pusfinālā Ēkstrems, kurš apsteidza Grenholmu un Timiju Hansenu, visiem trijiem iekļūstot finālā.

Otrā pusfinālā uzvarēja Kristofešsons, apsteidzot zviedrus Robinu Larsonu un Kevinu Hansonu.

Finālā uzvaru izcīnīja Kristofersons, kuram tā jau bija 16.uzvara Biķernieku trasē, ieskaitot kvalifikācijas braucienus. Otrais finišēja Ēkstrems, trešais – Timijs Hansens, aiz viņa – Kevins Hansens, Grenholms un Larsons.

Pirms Rīgas posma pēc četriem posmiem pasaules čempionāta kopvērtējumā līderis ar 111 punktiem ir Kristofersons, ar 94 punktiem seko Ēkstrems, bet pirmo trijnieku ar 76 punktiem noslēdz Grenholms.

Pēc otrā kvalifikācijas brauciena trasē ar elektroautomašīnu devās Jānis Baumanis, kuram debijas reizē bija jāspēkojas vien ar trim braucējiem, no kuriem viena bija Natālija Barata no Lielbritānijas.

Baumanis pirmajā no četrām kvalifikācijām uzvarēja un ieguva 50 punktus kvalifikācijā, apsteidzot Sirilu Reimonu un Baratu.

Otrajā kvalifikācijas braucienā Baumanis finišēja otrais aiz Reimona, bet priekšā Baratai.

Turpinājums elektroautomašīnu sacensībās svētdien.