Nitišs bez pusfināla, uzvaru otrajā Rīgas posmā izcīna Ekstrems

Pievienot komentāru
Nitišs bez pusfināla, uzvaru otrajā Rīgas posmā izcīna Ekstrems
NESTERIGARX

Latvijas pilots Reinis Nitišs svētdien Biķernieku trasē nesasniedza pasaules čempionāta sestā posma – “Neste World RX of Rīga” – pusfinālu prestižākajā “SuperCar” klasē.

Nitišs kvalifikācijā ieņēma 13.vietu, par trim punktiem atpaliekot no pirmā divpadsmitnieka, kas sacensības turpinās pusfinālā.

Pirmajā un trešajā kvalifikācijas braucienā Nitišs uzrādīja 13.rezultātu, bet otrajā viņam bija 11. labākais finiša laiks. Trešajā kvalifikācijā Nitišs par četriem punktiem piekāpās britam Laiemam Dorenam, kurš ieņēma 12.vietu un kā pēdējais iekļuva pusfinālā.

Divos no trim kvalifikācijas braucieniem ātrākais bija zviedrs Matiass Ekstrems, bet trešajā nepārspēts bija Robins Larsons.

Pēc tam finālā spraigā cīņā uzvaru svinēja Ekstrems, kurš aiz sevis noturēja savu tautieti Juhanu Kristofersonu, bet trešais bija Larsons. Ceturtais finišēja Timijs Hansens, piektais bija soms Niklass Grenholms, bet sešinieku noslēdza Kevins Hansens.

Pusfinālā vācietis Timo Šaiders izraisīja smagu avāriju, kurā cieta norvēģa Andreasa Bakeruda vadītais auto. Kā ziņo meistarsacīkšu rīkotāji, Bakerūds nogādāts slimnīcā, lai drošības labad veiktu veselības pārbaudes.

Jau ziņots, ka sestdien piektā posma sacensībās Nitišs sasniedza pusfinālu, kurā finišēja piektais.

Sestdien Biķernieku trasē tika aizvadīts pasaules čempionāta piektais posms, bet dienu vēlāk uzvarētāju noskaidroja arī sestajā etapā.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā līderis ar 166 punktiem ir Kristofersons, 149 punktus iekrājis Ekstrems, bet tālāk ar 117 punktiem ir Grenholms. Nitišs šajā nedēļas nogalē nopelnīja 12 punktus, kas viņam dod 18.vietu.

Pēc Latvijas posmiem sezonas turpinājumā paredzēti etapi Spānijā, Beļģijā un Vācijā. Pirms Beļģijas posma vienām sacensībām bija jānotiek Portugālē, bet Covid-19 radītās pandēmijas dēļ etaps tika atcelts.