Nitišam Francijā otrā vieta RX2e klasē, Baumanis sasniedz finālu Euro RX1 ieskaitē

0 Komentāru
Nitišam Francijā otrā vieta RX2e klasē, Baumanis sasniedz finālu Euro RX1 ieskaitē
REINISNITISS.COM

Lielisku sniegumu nedēļas nogalē Lojakas trasē Francijā demonstrēja Latvijas autosportisti Reinis Nitišs un Jānis Baumanis.

FIA pasaules rallijkrosa čempionāta sezonas trešajā posmā ”Bretagne World RX of France” elektromobiļu ieskaitē RX2e Nitišs savā debijas startā izcīnīja otro vietu. Tikmēr Eiropas čempionātā Euro RX1 ieskaitē Jānis Baumanis revanšējās par neveiksmēm Zviedrijā un finālā izcīnīja piekto vietu.

Pirmoreiz elektromobiļu RX2e ieskaitē piedalījās Reinis Nitišs. Nedēļas nogales laikā latvietim izdevās atrast ātrumu, tiekot labāko sešiniekā gan pirmajā, gan otrajā kvalifikācijas kārtā. Visspilgtāk Reinis savu talantu apliecināja trešajā braucienā. Pēc pārliecinoša starta Nitišs iekārtojās brauciena vadībā un uzrādīja labāko rezultātu kopējā ieskaitē. Pēdējā kvalifikācijas braucienā pēc spraigām cīņām ar Sirilu Reimonu un Gijomu de Ridēru 25 gadus vecais Nitišs ierindojās otrajā vietā, ar ko bija pietiekami, lai summā sasniegtu labāko trijnieku un pusfinālu uzsāktu no pirmās starta rindas.

Lieliski izmantojis kvalifikācijā gūtās priekšrocības Nitišs savu pusfināla braucienu noslēdza otrajā vietā aiz talantīgā francūža Doriana Delandē. Vietējais jauneklis bija ātrākais arī fināla brauciena startā, kamēr Reinis no fināla otrās rindas veica lielisku startu un pakāpās uz otro pozīciju. Brauciena laikā izdevās noturēt tempu un sev aiz muguras atstāt sezonas līderi Gijomu de Ridēru. Finišā latviešu sportists no uzvarētāja atpalika tikai trešdaļu sekundes.

Eiropas rallijkrosa čempionātā Euro RX1 ieskaitē Jānis Baumanis revanšējās par Zviedrijā piedzīvotajām neveiksmēm, lai gan visas nedēļas nogales laikā bija spiests sadzīvot ar ”Škoda Fabia” sajūga sarežģījumiem. Pirmais kvalifikācijas brauciens gan neizdevās kā iecerēts, jo Jānis jau pirmajā līkumā iekļuva sadursmē, kā rezultātā viņa vadītā ”Škoda Fabia” sagriezās pa 360 grādiem. Otrais brauciens bija ievērojami sekmīgāks un Baumanis uzrādīja pašu ātrāko laiku starp visiem sacensību dalībniekiem. Pēc diviem stabiliem braucieniem svētdien latviešu sportists nostiprināja savas pozīcijas līderu vidū un kvalifikācijas kārtas noslēdza piektajā vietā.

Pusfināla pirmā apļa laikā Jānis nonāca ceturtajā pozīcijā, taču veiksmīga iekārtošanās aiz komandas biedra Andreasa Bakeruda ļāva pakāpties uz otro pozīciju. Pēdējā aplī Baumanim uztriecās Andrea Dubors, braucot ārā no džokera apļa, abiem sportistiem pēdējā aplī uzsākot kontaktcīņu. Baumanis finišēja priekšā mājiniekam, taču saņēma pusotras sekundes sodu, kā rezultātā atkrita uz trešo vietu. Finālā jau pirmajā aplī notika sadursme ar ungāru Tamasu Karai, pēc kuras Baumanis iestrēga aiz ungāra un lielāko daļu brauciena pavadīja sestajā vietā. Kad tehniskas ķibeles piemeklēja priekšā esošos Andreasu Bakerudu un Fabianu Paijē, Baumanim parādījās izredzes kāpt uz pjedestāla, taču sekoja sagriešanās, kā rezultātā latvietis finišēja piektais. Pārsteidzošu uzvaru ar ”Seat Ibiza” izcīnīja Renē Minnihs.

FIA pasaules rallijkrosa čempionāta ieskaitē kvalifikācijā lielisku sniegumu demonstrēja pirmo posmu neveiksminieks Niklass Gronholms. Pēc uzvaras pirmajā braucienā somu sportists turpināja cīņas par visaugstākajām pozīcijām un četru kvalifikāciju kopsummā piekāpās vienīgi Johanam Kristofersonam. Brāļiem Hanseniem izdevās uzrādīt pietiekami labus rezultātus, lai pusfinālus uzsāktu no pirmās rindas.

Johans Kristofersons atradās pusfināla vadībā, kad viņu pievīla ”Audi S1” balstiekārta. Kristofersons piekāpās Timijam Hansenam un Timo Šeideram, bet meistarīgi nosargāja trešo vietu, lai kvalificētos finālam. Par spīti visiem pūliņiem, tehniskās ķibeles neizdevās laicīgi novērst un jau otro posmu pēc kārtas fināls norisinājās bez trīskārtējā pasaules čempiona dalības.

Otrā pusfinālā Kevins Hansens veica lielisku startu un netraucēti sasniedza finišu pirmajā vietā. Kristofersona komandas biedrs Enzo Ide iesprūda aiz ”GRX” braucēja Kristiana Sabo. Šāda notikumu attīstība palīdzēja ungāru braucējam iekļūt finālā, bet viņa komandas biedram Niklasam Gronholam pakāpties uz trešo pozīciju.

Brāļi Hanseni meistarīgi izmantoja pirmās rindas priekšrocības, pirmo līkumu sēriju pavadot viens otram blakus. Kopvērtējuma līderis Timijs Hansens nonāca vadībā, bet viņa jaunākais brālis Kevins mina tam uz papēžiem. Tā vietā, lai pakļautu abus komandas biedrus liekam riskam, Hanseni džokerī kopīgi devās pēdējā aplī, ļaujot Timijam Hansenam nosargāt uzvaru. Uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Niklass Gronholms.

FIA pasaules rallijkrosa čempionāta kopvērtējumā pēc trim posmiem Timijs Hansens iekrājis 85 punktus, bet desmit punktus no viņa atpaliek Kevins Hansens. Viņu tuvākais sekotājs ar 58 punktiem ir Kristians Sabo, taču turpat cieši aizmugurē ir Johans Kristofersons (57 punkti), Kevins Abrings (55 punkti) un Niklass Gronholms (51 punkts).

Nākamais FIA pasaules čempionāta posms ”Ferratum World RX of Riga” 18. un 19. septembrī risināsies Rīgas Biķernieku trasē, kur kopā ar pasaules čempionāta zvaigznēm uz starta stāsies arī Euro RX1 dalībnieki, kuru vidū būs atrodami arī divi latvieši – Jānis Baumanis un Edijs Ošs.

Bretagne World RX of Lohéac izšķirošo notikumu ierakstu iespējams vērot šeit:

https://www.redbull.com/int-en/events/fia-world-rallycross-championship-france

Ieejas biļetes uz 18.-19. septembrī Rīgā, Biķernieku trasē notiekošo Ferratum World RX of Rīga iespējams iegādāties Biļešu Paradīze tirdzniecības vietās, kā arī internetā www.bilesuparadize.lv.

Jaunākā informācija par iespējamo FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posma norisi Latvijā, Rīgā esošajā Biķernieku trasē pieejama sociālo tīklu kontos Twitter, Facebook un Instagram.

0 Komentāru