Komentāri
Niko Rosbergs jau svētdien var kļūt par pasaules čempionu
Foto: EPA/LETA

Mercedes pilots Niko Rosbergs jau Meksikas Lielās balvas izcīņā var kļūt par pasaules čempionu. Lai tā notiktu, Niko ir jāizcīna uzvara un Luisam Hamiltonam jāfinišē ne augstāk par 10.vietu.

Pirmais no priekšnosacījumiem ir pietiekami reāls. Rosbergs Mehiko trasē uzvarēja pērn – pirmajā F1 sacīkstē Meksikā kopš 1992.gada. Ar otro priekšnosacījumu situācija ir atšķirīga – tā līdz šim abu pilotu karjerās noticis tikai reizi. Visticamāk, Hamiltonam būtu jāpiedzīvo tāda pat neveiksme kā Malaizijā, kad neizturēja viņa Mercedes dzinējs. Pirmās Formulas fani visā pasaulē (protams, izņemot Rosberga līdzjutējus) cer uz citu scenāriju – Hamiltons Mehiko varētu svinēt savu 51.uzvaru (tikpat, cik savulaik izcīnījis Alēns Prosts) un samazināt Rosberga pārsvaru kopvērtējumā. Kas mums solītu vēl divas – vai vismaz vienu – lieliskas sacīkstes Brazīlijā un Abu Dabi.

Aldis Putniņš, Viasat Sport Baltic komentētājs:

”Nepilnu nedēļu pēc ASV GP Teksasā Formula 1 karavāna dodas nedaudz uz dienvidiem un šajā nedēļas nogalē sniegs viesizrādes Meksikā, kura pērn atgriezās F1 kalendārā. Niko Rosbergs Ostinas sacīkstē prātīgi savāca punktus par otro vietu un turpina iet pretim savam pirmajam titulam, kuru teorētiski var izcīnīt jau svētdien. Tikmēr pēc savas kārtējās uzvaras Ostinā Luiss Hamiltons vispirms devies uz Ņujorku pie saviem Amerikas draugiem un tikai tad lido uz Meksiku, kur pagājušā gadā viņam nebija nekādu argumentu pret sava komandas biedra ātrumu. Iespējams brits pats vairs netic savām izredzēm kļūt par čempionu šogad. Savukārt no tehniskā viedokļa Meksikas posms Brāļu Rodrigesu vārdā nosauktajā trasē būs ļoti smags pārbaudījums jaudas agregātu un jo īpaši turbo sistēmu darbībai, jo trase atrodas vairāk kā 2200 metrus virs jūras līmeņa, kas ir trīs reizes augstāk, nekā nākamās ‘augstākās’ trases kalendārā (Brazīlija un Austrija).”

Meksikas Grand Prix kanālā Viasat Sport Baltic:

Piektdien, 28.oktobrī

17:55 1.treniņbraucieni

Sestdien, 29.oktobrī

02:00 2.treniņbraucieni

21:25 Kvalifikācija

22:15 3.treniņbraucieni

Svētdien, 30.oktobrī

20:50 Meksikas GP

Lasi vēl