Neskatoties uz traģēdiju, FIA atzinīgi novērtējuši ralliju “Liepāja”

Komentāri
Neskatoties uz traģēdiju, FIA atzinīgi novērtējuši ralliju “Liepāja”
FIA ERC Rally Liepaja 2017 (Foto: Aigars Laurenovičs / f64)

Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) atzinīgi vērtēja rallija “Liepāja” norisi un to kā sacensību organizatori tika galā ar neparedzētām situācijām, sarunā ar aģentūru LETA sacīja “RA Events” direktors Raimonds Strokšs.

Jau vēstīts, ka svētdien rallijā “Liepāja”, kas bija arī Eiropas autorallija čempionāta (ERČ) noslēdzošais posms, helikoptera avārijā, lidaparātam aizķerot augstsprieguma elektrolīniju, gāja bojā Eiropas čempiona poļa Kajetana Kajetanoviča draugs un Kelces autodroma ilggadējs vadītājs Pavels Jagņatkovskis, bet vēl trīs cilvēki cieta, diviem no viņiem gūstot smagas traumas.

Pirmdien Liepājā norisinājās čempionāta kopvērtējuma uzvarētāju apbalvošana visās klasēs, taču Kajetanoviča ekipāža, kas pēc traģiskā negadījuma izstājās no sacensībām, tajā nepiedalījās. Kajetanoviča komanda pēc traģēdijas īpašu palīdzību no organizatoriem neesot prasījusi.

“Svētdienas vakarā piezvanīja Kajetanoviča stūrmanis, lai pateiktos par sarīkoto ralliju, un izteica nožēlu par notikušo. Pēc negadījuma mēs asistējām, cik vien varējām – palīdzējām ar tulkiem slimnīcā un nepieciešamo dokumentu sagatavošanu,” stāstīja Strokšs.

Tāpat arī arī čempionāta rīkotājiem nebija pretenziju par drošību rallijā laikā. “Gan rīkotāji, gan “Eurosport” pārstāvji teica tikai atzinīgus vārdus par to, kā rīkojāmies šajā situācijā, kā arī par to, ka sacensībās bijām nodrošinājuši ne tikai feldšerus, bet arī ārstus ar brigādēm,” skaidroja Strokšs, kurš sazinājies ar latviešu cietušo ģimeni un izteicis līdzjūtību.

Avāriju piedzīvoja kompānijas “Baltijas helikopters” lidaparāts “Robinson R44”, kas ražots 2006.gadā un Latvijā reģistrēts 2014.gada 7.februārī ar nacionālās reģistrācijas zīmi YL-HBH.

Strokšs jau pirmdien notikušajā sarunā ar aģentūru LETA neslēpa, ka rallija organizatori ilgstoši ir sadarbojušies ar šo kompāniju, taču uzsvēra, ka ne lidojumu veikšanā. “Šobrīd nevaru komentēt lietas, kas saistās ar turpmāko sadarbību ar šo kompāniju. Nav tā, ka es izvairītos un distancētos no šī negadījuma, taču mums pašiem vēl daudz kas jāizvērtē, ko mēs varam ietekmēt nākotnē. Jāsaprot, cik ir rallija organizatora spēkos, lai uzlabotu ārpusrallija aktivitāšu drošību,” stāstīja Strokšs.

Sacensības Kurzemē notiks vēl vismaz divus gadus, un notikušais nekādā veidā neatstās iespaidu uz sadarbību ar Eiropas čempionāta rīkotājiem. “FIA skatās tikai uz to, kas attiecas uz ralliju. Šajā ziņā viņi mūs novērtēja vairāk nekā labi, saprotot, ka tas bija ar ralliju nesaistīts gadījums,” uzsvēra Strokšs.

Lasi vēl