Nenokavē! Nedēļas nogalē aizraujošās blakusvāģu un kvadraciklu sacensības Ķegumā

Pievienot komentāru
Nenokavē! Nedēļas nogalē aizraujošās blakusvāģu un kvadraciklu sacensības Ķegumā
Foto: Jānis Pastars

Šajā nedēļas nogalē Ķeguma Zelta Zirga trasi jau 20.gadu pēc kārtas pieskandinās pasaules meistarīgākās blakusvāģu ekipāžas, kā arī Eiropas ātrākie kvadraciklu klases pārstāvji, turklāt abos čempionātos līderu pozīcijās ir Latvijas sportisti – Kaspars Stupelis un Edgars Meņģelis.

Zīmīgi, ka tik nozīmīgā apaļā jubilejā, 20.gados, sacensības organizē pieckārtējais Pasaules čempions blakusvāģu klasē – Kristers Serģis, kurš atzīst, ka, gaidot nedēļas nogali ir patīkami pacilāts: “Prieks, ka Ķegumā jau atkal atgriežas motokross un ir izdevies to visu saglabāt. Protams, darba ir daudz – jāstrādā un jāsakārto viss tā, lai būtu labi. Arī trase tiek gatavota un atsevišķi sportisti jau bija atbraukuši to iemēģināt, sakot, ka viss ir kā nākas. Tagad atliek tikai gaidīt cīņas. Turklāt sacensībās startēs vesela virkne braucēju un dalībnieku skaits ir gana kupls. Šoreiz startēs arī Veterānu un Senioru klases, kurās noteikti būs interesants sižets, jo brauks motocikli ar gaisa dzesēšanu. Jāsaka, ka trīsriteņu un četrriteņu motocikli šajās brīvdienās būs pilns Ķegums – lielākā daļa, kas kustas pasaulē un Baltijā, tie ieradīsies šeit ar mērķi uzvarēt.”

Sacensībās startēs vairāki Latvijas sportisti. Blakusvāģu klasē tie ir: Kaspars Stupelis, Elvijs Mucenieks, Haralds Kurpnieks, Jānis un Pēteris Jegorovis, bet kvadraciklu klasē Edgars Meņģelis, Kristaps Veinbergs, Endijs Bernics, Zigmārs Stoļarovs, Ralfs Reinfelds, Dairis Virkstenis, Ričards Zālīte, Raivis Soote, Dišlers Kirilko, Kārlis Bole. Turklāt līderpozīcijā blakusvāģu klasē joprjām atrodas Kaspara Stupeļa ekipāža, bet Eiropas čempions ir zināms, ar izcīnīto punktu summu mūsu Edgars Meņģelis jau šobrīd ir šī gada ātrākais Eiropas kvadraciklu braucējs.

Ķegumā tiks aizvadīts noslēdzošais Eiropas čempionāta posms Kvadriem, bet Pasaules čempionāts blakusvāģiem pēc šī posma gaidāmas vēl trīs sacensības.