Negaidīti! Čempions Lorenco pēc šīs sezonas aizies no Yamaha komandas

Komentāri
Negaidīti! Čempions Lorenco pēc šīs sezonas aizies no Yamaha komandas
Foto: AFP/LETA

Pašreizējais pasaules čempions motošosejas prestižākajā MotoGP klasē Horhe Lorenco no Spānijas pēc šīs sezonas pametīs Movistar Yamaha komandu un pievienosies Ducati vienībai, abas puses pavēstīja pirmdien.

Pašlaik 28 gadus vecais Lorenco ar Ducati parakstījis līgumu uz divām sezonām, bet kontraktu būs iespējams pagarināt arī uz trešo gadu. Lorenco Movistar Yamaha vienību pārstāv jau astoto sezonu, bet viņa pašreizējais komandas biedrs ir slavenais itālis Valentīno Rosi, kurš bija spāņa galvenais konkurents par pagājušās sezonas pasaules čempiona godu. Tomēr sezonas pēdējā posmā, kurā izšķīrās titula liktenis, neiztika bez skandāla. Sacensībās Valensijā uzvarēja Lorenco, kamēr Rosi bija ceturtais. Līdz ar to mājinieks apsteidza slaveno itāli kopvērtējumā, bet motošosejas leģenda uzsvēra, ka Lorenso uzvaru veicinājis konkurentu komandā Repsol Honda braucošais spānis Markss Markess, kurš īsti neesot apdraudējis tautieša pirmo pozīciju. Lorenco par pasaules čempionu MotoGP klasē kļuvis arī 2010. un 2012.gadā.

Ducati vienība pēdējās sezonās nav izcēlusies ar augstvērtīgiem rezultātiem, bet pēdējo reizi par pasaules čempionu kāds no šīs komandas braucējiem kļuva 2007.gadā, kad titulu ieguva Keisijs Stouners no Austrālijas. Togad šī vienība triumfēja arī Konstruktoru kausā.

Šobrīd pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc trim posmiem līderpozīcijā ar 66 punktiem atrodas Markess, kuram ar 45 punktiem seko Lorenco.

Lasi vēl